You are here

bezrobocie

Jakiego rodzaju skutki dla naszego społeczeństwa może nieść masowa emigracja w ostatnich dziesięciu latach.

Oferty pracy za granicą
Author: hrvargas
Source: http://www.flickr.com
Od czasu gdy nasz kraj wszedł do Unii Europejskiej, ogromnie zmieniło się na rynku pracy. Przed aneksją z tym, aby w legalny sposób zostać zatrudnionym, były spore problemy, więc sporo osób musiało pracować nielegalnie, bez żadnych świadczeń, umów i ubezpieczeń. Po 2004 roku sprawa zatrudnienia została wyjaśniona, i większość członkowskich krajów otworzyła rynki na ludzi z Polski.

Praca w zawodzie opiekunki jest idealnym zajęciem dla pań po sześćdziesiątce, które mają spore trudności ze znalezieniem zatrudnienia

osoby starsze
Obecny rynek pracy jest mało łaskawy dla niewykwalifikowanych kobiet po sześćdziesiątce. Ów rynek na razie rządzi się swoimi prawami i nierzadko dyskryminuje niektórych kandydatów, a szczególnie przedstawicielki płci pięknej. Choć w ogłoszeniach nie wolno umieszczać dyskryminujących wyrażeń, to pracodawcy w ogóle się tym nie przejmują. Jeśli ktoś jednak uważa, że ambitna, a równocześnie pracowita pięćdziesięciolatka, która ma spore braki w wykształceniu oraz przez ostatnie piętnaście lat zajmowała się tylko dziećmi, jest skazana na dożywotnie bezrobocie, ten oczywiście się myli.

Jak harmonijnie współpracować w firmie?

szkolenie
Author: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Source: http://www.flickr.com
Komunikacja między ludźmi - na pozór sprawa prosta. Każdy z nas od otwarcia oczu o świcie po wieczorny paciorek wymienia informacje. Od zwyczajnych powitań w rodzaju "dzień dobry", po wieloaspektowe informacje przykładowo na temat własnych uczuć. Czynimy to wszystko intuicyjnie, nieomal się nie zastanawiając. O ile w prywatnych kontaktach możemy sobie pozwolić na dowolność, swobodę a nawet błędy w tym temacie, to w relacjach firmowych żąda się od nas profesjonalizmu i kompetencji.