You are here

lokaty

Przyszło nam żyć w okresie kiedy łatwych i prostych inwestycji niestety nie ma

Monety, zagraniczna waluta
Author: OC Always
Source: http://www.flickr.com
Ale czy to znaczy, że powinniśmy przechowywać pieniądze w przysłowiowej skarpecie?


Absolutnie nie. Wtedy to niewątpliwie nic nie zarobimy. Rynki finansowe w naszym kraju cały czas pozwalają zarobić nam przyzwoite pieniążki.

Usługi bankowe w sieci

karty kredytowe
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie można zauwazyć bardzo duży wpływ Internetu na codzienność. Poprzez sieć na chwilę obecną można załatwić faktycznie bardzo dużo spraw, również tych urzędowych. Przykładem jest między innymi możliwość dokonywania obowiązkowego rozliczenia poadtkowego jedynie poprzez sieć. Wpływ ten widać również na polu usług bankowych i generalnie internetowych. Sieć jest generalnie bardzo bogatym źródłem informacji na temat towarów i usług, również bankowych.

W jaki sposób wyszukiwać najbardziej opłacalne oferty wśród lokat bankowych?

karty kredytowe
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Podstawowym założeniem osobnego firmowego rachunku bankowego jest rozróżnienie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. W pierwszej kolejności pomaga to w prowadzeniu księgowości, zwłaszcza, gdy przedsiębiorca otrzymuje środki finansowe również z innego źródła. Po drugie, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp tylko w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się niefortunny, np.