You are here

nlp

Chcesz wiedzieć jak osiągnąć swój cel? – poznaj korzyści stosowania metody programowania neuro-lingwistycznego

Ludzie podczas konferencji
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Ludzie dzisiaj szukają rozmaitych metod na to, by się wybić z tłumu, by być zauważonym, bądź chociaż kimś niebanalnym. Przede wszystkim natomiast szukają metod na to, by być bardziej szczęśliwymi, by móc wykorzystać swój potencjał i rozwinąć skrzydła. Współcześnie można stosować przeróżne techniki, które mają na celu rozwój osobowy człowieka i taką metodą właśnie jest metoda nlp. Na czym ona polega?
NLP to inaczej programowanie neuro-lingwistyczne. Brzmi skomplikowanie? W praktyce chodzi o takie „programowanie” siebie samego, by osiągać to, czego się pragnie, aby rozwijać się w oczekiwanym przez nas kierunku i by niemożliwe stało się możliwym. Wielu z nas ma jakieś marzenia, jakieś plany i cele. Stawiamy je sobie – jedni częściej, inni rzadziej, wszyscy jednak chcielibyśmy w rezultacie osiągnąć zamierzone cele. Nie możemy tego naturalnie zrobić ot tak – każde działanie i podążanie ku doskonałości to efekt dużej pracy i zaangażowania.

Psychologia, jak każda inna dziedzina nauki, rozwija się na bazie wcześniejszych odkryć i w ten sposób ludzkość jest w stanie pogłębiać swoją wiedzę

szkolenia
Author: BTO - Buy Tourism Online powered by BTO Educational
Source: http://www.flickr.com
Psychologia de facto niewiele różni się od innych gałęzi nauki czy nawet nauk medycznych. Z jakiej przyczyny? Psychologia, podobnie jak pozostałe nauki, rozwija się dzięki badaniom. Czasem nadzoruje je jeden uczony, a czasami nad daną tezą pracuje zespół naukowców. Bądź co bądź otrzymane i przeanalizowane wyniki zmieniają nie tylko nasze sądy o otaczającej rzeczywistości, ale również przynoszą korzyści przedstawicielom pozostałych nauk. Wystarczy tutaj wspomnieć o specjalistach od reklamy, którzy muszą poznawać tajemnice ludzkiej psychiki, aby w ten sposób podnieść zyski z handlu.

NLP - co znaczy to pojęcie, czemu jest tak ważkie i które techniki nlp warto dobrze poznać?

Panowie w słuchawkach
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Czy słyszałeś niegdyś takie pojęcie jak NLP? Bardzo możliwe, że obiło Ci się ono pewnego razu o uszy, możliwe też, że nigdy wcześniej nie słyszałeś o nlp. Niewątpliwie jednak warto dowiedzieć się co oznacza to pojęcie, bo okazuje się, że idea ta może okazać się dla Ciebie niezmiernie pożyteczna i ogromnie użyteczna w całym Twoim życiu. NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) (http://polskaakademianlp.pl/) to zestaw technik komunikacji zwróconych na tworzenie i modyfikowanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi.