You are here

umowa

W jaki sposób przepisy naszego prawa chronią konsumentów przed niedozwolonymi praktykami właścicieli sklepów internetowych

Umowa sprzedaży
Author: Mark Moz
Source: http://www.flickr.com
Przedsiębiorca sprzedając swoim klientom jakieś usługi czy towary zawiera z nimi jakąś umowę. W niektórych przypadkach taka umowa jest spisana na papierze, są na niej wypisane wszystkie istotne ograniczenia i regulacje. Jednak w przypadku zwykłej sprzedaży przeważnie nie spisuje się żadnych umów, więc w takim przypadku będzie obowiązywał regulamin sklepu, w jakim dokonano zakupu.

Czas pracy a prawo pracy i inne ważne kwestie

umowa o pracę
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Czy wszystko się zgadza w kwestii czasu pracy? Co mówi o tym prawo pracy? Te kwestie są systematycznie zaczynanie w rozważaniach w rozmaitych mediach lub bardziej lokalnie, między pracodawcami i pracownikami. Według wielu specjalistów zmiany w takim zagadnieniu są istotne, bo obecnie regulacje niezbyt dobrze odnoszą się do sytuacji panującej na rynku. Najbardziej chodzi o wydłużenie okresów rozliczeniowych czy wprowadzenia nienormowanego czasu pracy.

Proste oraz przyjemne fakturowanie

faktura
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Pomoc profesjonalistów podczas fakturowania nie zawsze musi być konieczna, ponieważ dopracowywane dziś programy mogą znacznie pomóc podczas takiego procesu. Zmieniające się najczęściej procedury są jednak w sposób bieżący zamieszczane w przygotowywanych specjalnie dla przedsiębiorców kompendiach.

Z jakich powodów wypełnianie druków PIT-37 sprawia nam tak wiele kłopotów

problem z rozliczeniem
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Rokrocznie Polacy pracujący na umowach, jak i ci na emeryturach małżeńskich, stają przed obowiązkiem wypełnienia formularza PIT-37, a następnie złożenia go w odpowiednim urzędzie. Chociaż doświadczony księgowy raz dwa upora się z wstawieniem liczb oraz liter w wyznaczone rubryki, to niektórzy mogą niemalże całymi godzinami zastanawiać się nad obliczeniami.

Na co powinno się zwrócić uwagę, wynajmując powierzchnię magazynową

Magazyn do wynajęcia
W Sieci odszukamy w dzisiejszych czasach wiele propozycji dotyczących najmu przestrzeni magazynowych. Dziś magazyny posiadają niezmiernie sporo różnych zastosowań, w wielu przypadkach duże firmy i przedsiębiorstwa trzymają w magazynach swoje towary, ponadto w magazynach przeprowadza się także procesy produkcyjne. Nie tylko wielkie przedsiębiorstwa wynajmują magazyny, małe firmy także częstokroć potrzebują grunty inwestycyjne oraz przestrzenie magazynowe do wynajęcia, ponieważ wyjście to jest niezwykle wygodne oraz komfortowe.

Pages

User login