You are here

ZUS

Niezbędne informacje na temat pracy

Biznesmen
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
W internecie często wyszukujemy informacje na istotne dla nas tematy. Jest to dla większości z nas pierwszy ruch odnośnie zgłębienia danej tematyki oraz dowiedzenia się jak najwięcej. Ochoczo korzystamy z różnorodnych filtrów, w jakie jest wyposażona jest wyszukiwarka google. Najczęściej poruszanymi wątkami są pytania odnośnie zawiłości, które nierozerwalnie związane są z różną formą zatrudnienia. Pojawiają się kwestie działalności gospodarczej i wynagrodzenia chorobowego, co jest szczególnie istotne dla osób pracujących.

Jak założyć spółkę z.o.o.

Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Zakładanie spółek w Polsce wymaga spełnienia bardzo wielu formalności, których załatwienie zabiera trochę czasu. W przypadku spółki cywilnej istotne jest pamiętanie o wielu kwestiach. Po pierwsze, należy spisać umowę potwierdzoną notarialnie. Do tej czynności [potrzebna jest oczywiście pomoc notariusza. W dokumencie zawieramy najistotniejsze informacje i zapisujemy ciało zarządcze spółki. Dlatego działa tak wiele kancelarii prawniczych. Do prawnika, jaki po wielu latach uczenia się przepisów jest zwykle wyuczony w pewnej wybranej gałęzi przepisów prawnych, warto pójść po pomoc w momencie, kiedy czytanie, pojęcie i zastosowanie jakichś przepisów jest nieklarowne, kłopotliwe, lub, co niekiedy też się zdarza, niezgodne z innymi prawami – prawo czasem nie jest perfekcyjne, zapisywane jest wszakże przez człowieka.

Niezbędnik dla kadrowców

praca
Author: KIANO
Source: KIANO
Świadczenia emerytalne to rodzaj bezpieczeństwa na przyszłość w postaci świadczenia pieniężnego dla osób w podeszłym wieku, które nie są w stanie uczestniczyć już pracy etatowej. Dawniej mówiono o niej renta starcza. Wypowiedzenie umowy o pracę – to skomplikowana sprawa. Musi być dane na piśmie pracownikowi i być odpowiednio ułożone. Najważniejsza jest kwestia okresu wypowiedzenia, który jest odmienny w zależności od typu kontraktu.