You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Audyt energetyczny przedsiębiorstwa – doświadczenia z realizacji

on Sep 14, 2022
Audyt energetyczny ogromnego przedsiębiorstwa to wszechstronne spojrzenie na zakład fabryczny realizowane w celu określenia stanu technologicznego i efektywności pracy poszczególnych instalacji.
audyt energetyczny przedsiębiorstwa


Ocenie podlegają m.in. linie produkcyjne, sprzęty wchodzące w skład instalacji oraz sieci ogólnozakładowe (elektryczne). Kardynalnym zamierzeniem audytu energetycznego będzie oszacowanie stanu istniejącego jak też propozycja przedsięwzięć umożliwiających obniżyć energochłonność następujących w zakładzie przebiegów.


Jak przebiega audyt energetyczny przedsiębiorstwa? Rozpoczęcie audytu energetycznego to szeroko pojęte nawiązanie kooperacji pomiędzy audytorem a załogą decyzyjną oraz pracownikami odpowiedzialnymi za wyselekcjonowany obręb instalacji. Początkowo zachodzi przekazanie danych tyczących się zużycia poszczególnych mediów (ciepła itd.) i uproszczonych deskrypcji procesów technologicznych wraz z wszelkimi informacjami na temat narzędzi wchodzących w skład instalacji. Nagromadzone informacje pozwalają audytorowi na uformowanie obrazu przebiegających wewnątrz instalacji procesów, aczkolwiek nie pokazują kierunków, w jakich należy poszukiwać zapasów. W czasie wywiadów z kadrą kierowniczą oraz pracownikami szeregowymi podczas wizji lokalnych biegły rewident zaznajamia się ze specyfiką prowadzonych przebiegów i z tym co stanowi o ograniczeniach dla konkretnego wycinka instalacji.
Następują sytuacje, w których obsługa dzieli się danymi na temat kłopotów występujących na instalacji a także wskazuje na sfery, jakie mogą stanowić potencjał oszczędności energii.

Ten link do www kurier wielkogabarytowy zaskoczy Cię bardzo pozytywnie. Znajdziesz tam dużo szczegółowych postów. Więc nie ociągaj się i klikaj!

Audytor realizuje także tzw. testy porównawcze.