You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Aukcje komornicze jako świetny sposób na kupno

on Feb 5, 2023
Każdy dłużnik musi się wiedzieć, że prędzej, czy później przyjdzie do jego mieszkania komornik. W naszym systemie prawnym taką windykacją zajmują się komornicy. Kłopoty ze spłatą zaciągniętych kredytów potrafią nadejść nagle.komornik
Author: ​ Diego Adan Rios
Source: http://www.flickr.com

Ważne jest, aby umieć sobie z nimi radzić. Gdy jednak narastają, a bankowi, bądź firmie windykacyjnej nie udaje się ściągnąć od klienta niespłacanego długów, sprawa może dotrzeć na drogę egzekucji prawnej. Wtenczas z reguły do działania wkracza komornik - zachęcamy - kliknij komornik Wrocław rewir. Komornik jest związany tekstem wniosku wierzyciela o rozpoczęcie egzekucji i nie jest uprawniony do sprawdzania prawdziwości i wymagalności obowiązku objętego tytułem wykonawczym, bada tylko wniosek pod względem urzędowym, czy pozostał należycie utworzony, podpisany przez jednostkę uprawnioną, czy został dołączony tytuł wykonawczy.


Posiadłość, bądź ruchomość zajęta przez komornika zostaje przekazana do aukcji. Licytacje komornicze odbywają się zawsze publicznie, w obecności i pod dozorem sędziego, także w obecności komornika. Podmiotem sprzedającym jest sąd.

Żeby mieć większą ilość danych na prezentowany tu temat, polecam inne ciekawe strony.

Pierwsza licytacja
komornicze licytacje wrocław
przeważnie rozpoczyna się od 3/4 wyceny. W wypadku, gdy nie ma kupca, na następnej aukcji wartość wynosi 2/3 uznanej ceny. Jeżeli i na tym etapie nie uda się zbyć majątku, przechodzi on na własność wierzyciela. Termin aukcji powinien być przekazany do wiadomości ogólnej.


Jeżeli na aukcji stawi się zaledwie jeden licytant (portal Komornik-Wroclaw.EU zapraszamy), a taka sytuacja zdarza się nierzadko, wówczas kupi on rzecz za cenę wywoławczą. Kupujący staje się posiadaczem rzeczy bez jakichkolwiek obciążeń i musi ją natychmiast zabrać.