You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Bardzo duża precyzja badania typu ndt

on Feb 6, 2023
Bardzo duża czułość metody badania ndt i wiarygodność wyników badania ustawiła ją na i istotnej pozycji w metodach wykorzystywanych przez przemysł lotniczy, atomowy, kosmiczny, chemiczny, lub maszynowy.

testy ndt
Author: Victor
Source: http://www.flickr.com
Badania ndt to postępowanie nieniszczące które umożliwiają kontrolę stanu istniejącej struktury, także dokonywanie prognostyki dotyczącej jej trwałości, diagnozy pewnego użytku. Najważniejszą wartością NDT jest możliwość ustalenia parametrów i skrupulatnego opisu fizycznego badanego artykułu na wszelkim etapie tworzenia. badania (kliknij tu) ndt zezwalają na wykrycie nieciągłości materiałowych w badanym towarze, połączeniu, urządzeniu, albo jego oprzyrządowaniu bez spowodowania zmian ich cech użytkowych. Przeprowadzanie testowań nieniszczących na wszelkim etapie sporządzania, bądź użytkowań, zapewnia zachowanie odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa - więcej wymagań związanych z jakością materiałów, styków, produktów powoduje, że badania ndt są coraz tobadania (przejdź po tym linku)niej stosowane w przebiegach wytwórczych, także w eksploatacji urządzeń technicznych. Badania sposobem strumieni wirowych są najmniej teraz znaną procedurą badań spośród sześciu kluczowych. Sposób prądów wirowych jest metodą powierzchniową. Badane mogą być wyłącznie wyroby metalowe generalnie na głębokość od paru do kilkunastu milimetrów. Strategia prądów wirowych polega na wzbudzaniu zmiennego pola elektromagnetycznego w badanym materiale i odbieraniu odpowiedzi materiału poprzez sondę badawczą.Badania ndt trybem prądów wirowych umożliwia wykrywanie rys w surowcach konstrukcji lotniczych, w elementach części maszyn i złączach. Użytkowana jest powszechnie do badania rurek wymienników ciepła w elektrowniach jądrowych i konwencjonalnych, w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, cukrowniczym, papierniczym i spożywczym. W trakcie badania jednorodności rurek analizowane są braki grubości ścianek powstałe w wyniku erozji, albo korozji, lokalizowane są wtrącenia obcego metalu, perforacje i szczeliny. Badania ndt używają strategie, które nie oddziałują na zdolności wytrzymałościowe i eksploatacyjne badanych struktur.

Może Cię zainteresować -