You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Big Data w bankowości - dowiedz się w tym temacie kluczowych informacji

on Apr 14, 2022
Żyjemy w czasach, w jakich nasze dane osobowe są niemal w każdym miejscu. Nie zdajemy sobie sprawy jak dużo podmiotów posiada kompletne informacje na nasz temat. Nie jest to zaiste wyśmienita informacja, jednak nie możemy z tym nic zrobić. Będziemy musieli jednak dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, tak by w jakikolwiek sposób potrafić ochraniać swoją prywatność, co obecnie jest nadzwyczaj karkołomne.

Wykresy liczbowe
Author: KamiPhuc
Source: flickr.com
Zacznijmy od tego, że pozyskiwanie danych przeszło już do porządku dobowego. Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy jak cyklicznie upublicznia osobom trzecim swoje dane. Wiadomo, że jest to bardzo złe dla nas, natomiast na ogół jesteśmy tego absolutnie nieświadomi. Najczęściej zdarza się to w trakcie rozmowy telefonicznej, gdzie telemarketer zadaje pytania, jakie mają drugie dno. Osoba nie siedząca w problemie nie ma jakiegokolwiek pojęcia w tym temacie, zatem nie świadomie przekazuje tej osobie każdą rzecz co ona chce posłuchać. Oczywiście rozliczne firmy zdobywają dane o klientach z najróżniejszych portali społecznościowych , a także materiałów zamieszczanych na stronach online.Warto wiedzieć ponadto czym jest Big Data w bankowości oraz co znaczy to dla zwyczajnego Kowalskiego. Wiemy już, iż dane (zobacz informacje) osobowe są dla tego typu firm nadzwyczaj cenne, więc powinniśmy zdobyć pozytywy dla nas. Z całą pewnością może się okazać, iż łatwiej otrzymamy kredyt. Jeżeli doradca będzie miał przed sobą wielką bazę danych, w której będziemy mieli pozytywne dane to bez większych kłopotów uzyskamy nawet pokaźny kredyt. Powinno się wiedzieć, że Big Data wytwarza i analizuje przeróżne dane, żeby finalny efekt był odpowiedni i zadowalający - .

Temat jest niezwykle atrakcyjny, jednakże nie da się go całego ukazać w tak krótkim artykule. Jeżeli coś Cię zaciekawiło to warto przysiąść nad tematem na nieco dłużej. Jest to bardzo atrakcyjne i każdy z nas będzie zdołał wyciągnąć jakieś, genialne wnioski. Czasu nie uda nam się zastopować, więc musimy się po części choćby dopasowywać do otaczającego nas świata. Tylko w tym czasie wszystko w pewnej mierze uda nam się ogarnąć.

Sprawdź również: strona firmy Datarino