You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Choroby siatkówki – jakie są faktycznie popularne schorzenia oraz w jaki sposób się je dzisiaj leczy?

on Mar 30, 2023
Oczy są kategorycznie jednym z najważniejszych narządów każdego człowieka. Niestety, dzisiejsze czasy są rzeczywiście kłopotliwe dla oczu, gdyż dużo czasu spędza się przed ekranem telewizora czy komputera. Na szczęście, dzisiaj medycyna cechuje się doskonałym poziomem rozwoju i choroby, które jeszcze do niedawna były nieuleczalne, obecnie można skutecznie wyeliminować. Jakie są w takim razie najbardziej popularne choroby siatkówki i jakim sposobem się je leczy?
przekrój naukowy oka
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Często, stosuje się leczenie farmakologiczne, a więc przyjmowanie koniecznych medykamentów oraz suplementów diety, jakie mają korzystnie oddziaływać na kondycję oczu. Na dodatek, leczenie chorób siatkówki odbywa się też z udziałem laserów. Takie terapie są przeważnie przeprowadzane w bardzo krótkim czasie oraz dają rzeczywiście znakomite efekty. Więcej odnośnie tematu na stronie .w gabinecie okulistycznym
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Leczenie laserem jest co więcej bezpieczne i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, co też należy wziąć pod uwagę. Obecnie, podobne rozwiązania odznaczają się notabene dużo większym zainteresowaniem.

Masz odrobinę wolnego czasu i pragniesz poszerzyć wiedzę z omawianego działu? Zatem wejdź w hiperłącze (https://koell.pl/) i tam delektuj się drobiazgowymi wiadomościami.

Rzecz jasna, laseroterapia może być zabiegiem jednorazowym, niemniej niekiedy zachodzi potrzeba jego kilkukrotnego powtarzania. Wszystko zależy od rodzaju schorzenia. Leczenie siatkówki odbywa się również przy udziale technik chirurgicznych. Przykładem popularnej metody jest chociażby krioterapia, w jakiej największą rolę odgrywają niskie temperatury. Poza tym, krioterapia stosowana jest także w przypadku innych chorób.

Jednym z największych problemów związanych z siatkówką jest jej odwarstwienie lub odklejenie się. Poza tym, naprawdę często spotykane jest też zwyrodnienie plamki żółtej, występujące z reguły wśród osób starszych. Chory widzi wyłącznie te elementy, jakie skupiają się w centrum pola przebieg leczenia i terapia. Do rzadkości nie należy także retinopatia cukrzycowa. Jest ona, jak sama nazwa sugeruje, powiązana z cukrzycą, w wyniku jakiej niszczeją naczynia krwionośne siatkówki oka. Niestety, cukrzyca jest obecnie dosyć częstą chorobą, toteż jeśli się z nią walczy, bezwzględnie trzeba wziąć pod uwagę także zdrowie swoich oczu. Ostrożne powinny być również osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, ponieważ może ono wywołać retinopatię nadciśnieniową.