You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Co zrobić, żeby wydać ebooka?

on Nov 29, 2022
Sporo jest osób, które piszą jedynie do szuflady. Czasami wybitne powieści nie mogą ujrzeć światła dziennego, bowiem ich autorzy nie mają pojęcia, co zrobić, żeby ich książka została wydana. Prawdą jest jednak, że dziś warto zawalczyć o spełnienie pisarskiego marzenia, gdyż wydanie książki nie jest już tak trudne i kosztowne, jak dawnej.


księgarnia
Author: Amy Aletheia Cahill
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli co najmniej raz przemknęło Ci przez myśl pytanie, jak wydać książkę, to znaczy, iż coś piszesz. Być może nawet piszesz ciekawie i udałoby Ci się zgromadzić znaczne grono czytelników. Tego jednak nie dowiesz się, dopóki nie wydasz swojej książki. Jak to uczynić? Istnieje parę możliwości, każda z nich ma oczywiście plusy i minusy i zanim postanowisz, w jaki sposób sprawić, aby książka została wydana, musisz przeanalizować swoje możliwości finansowe, ale też – organizacyjne. Jedną z popularnych możliwości wydania książki jest rozesłać ją do różnych wydawnictw. Największe wydawnictwa same finansują koszty druku oraz reklamy, jednak bardzo trudno jest się do nich dostać, zwłaszcza osobom, których nazwisko nie jest jeszcze znane w branży. Większe szanse mają oni w niewielkich wydawnictwach, tam z kolei najpowszechniej stosowaną formą współpracy jest współfinansowanie wydania książki przez pisarza. Jeżeli nie dysponujemy sporą sumą pieniędzy, warto dowiedzieć się, jak wydać ebooka. To najszybszy i najprostszy sposób na wydanie własnej książki, wiąże się jednak ze zwiększonym wysiłkiem, ponieważ należy osobiście zaprojektować okładkę, dokonać korekty i edycji tekstu, zatroszczyć się o promocję - jak wydać dobrą książkę.


czytnik ebooków
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com
Jak wydać ebooka? Wystarczy wejść na stronę wybranego z wydawnictw wirtualnych, których w ostatnich latach powstało naprawdę wiele. Za niedużą opłatą można skorzystać z fachowej pomocy grafika oraz edytora, w takiej sytuacji wystarczy na serwer wydawnictwa lub księgarni wysłać plik tekstowy z treścią książki. Jeśli postawimy na self-publishing, czyli całkowicie samodzielne spreparowanie ebooka, można skorzystać ze specjalnych kreatorów online, prace postępują wówczas prędzej i sprawniej. Jeśli z kolei jesteśmy zwolennikami papierowych książek, w witrynach dużych i małych wydawnictw znajdziemy szczegółowe informacje na temat tego, jak wydać książkę. Dowiemy się, jaką część książki należy nadesłać oraz na jaki adres, jak wyglądają warunki ewentualnej współpracy i jak długo oczekuje się na decyzję wydawnictwa - warto przeczytać.