You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Czas pracy a prawo pracy i inne ważne kwestie

on Mar 30, 2023
Czy wszystko się zgadza w kwestii czasu pracy? Co mówi o tym prawo pracy? Tego typu zagadnienia są regularnie poruszane w dyskusji w różnych mediach lub po prostu lokalnie, pomiędzy zainteresowanymi tym pracownikami. Zgodnie z opinią ekspertów rewolucje w takim zagadnieniu są niezbędne, ponieważ aktualne regulacje nie całkiem dobrze odnoszą się do sytuacji na rynku. Najbardziej chodzi o wydłużenie okresów rozliczeniowych czy wprowadzenia nienormowanego czasu pracy.
Zgodnie z opinią wielu analityków coraz znaczniejsza liczba Polaków obawia się stracenia pracy. Taki problem mają bez wątpienia osoby młode, między osiemnastym a trzydziestym rokiem życia. Aktualnie to bez wątpienia decyzja pracodawcy wymusza na nas szukanie innego zatrudnienia. Najsilniej odczuwają to osoby młode, ale również osoby powyżej pięćdziesiątego piątego roku życia. Całość sprawia, iż wymagane są zmiany w prawie. To oznacza różnego rodzaju działania, jak wpisywania na stałe do Kodeksu Pracy dłuższych czasów rozliczeniowych czasu pracy, na przykład z czterech do dwunastu miesięcy.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zajrzyj zatem do następnego zagadnienia i czytaj forsel tak długo, jak zechcesz o intrygujących Cię sprawach.

Więcej o prawie pracy.Musi to spowodować dostosowanie czasu pracy do potrzeb pracodawcy i właściwego poziomu normy w firmie.
prawo
Jak to rozumieć? W praktyce stanie się w ten sposób, że pracodawcy będą mogli zarządzić ruchomy czas pracy we własnych firmach, czyli w jeden dzień będziemy mogli rozpocząć pracę o dziewiątej, w drugi o dwunastej. Wiele osób jest przeciwna tym propozycjom, gdyż jak myślą, tego typu rozwiązania są korzystne tylko dla pracodawców, natomiast taki nienormowany czas pracy może spowodować, że rodzic nie będzie miał na przykład czasu na opiekę nad dzieckiem. Kodeks pracy jest przestarzały pod wieloma względami, też w zakresie regulacji pracowania na odległość. Aktualne przepisy bowiem umożliwiają pracę w domu w formie telepracy, jednakże jest to uzależnione wymogami BHP.

W rzeczywistości nie można tego wypełnić. W rzeczywistości więc pracodawca przymyka na to oko i zawiera umowę z pracownikiem, że częściowo jego praca będzie wykonywana z domu. Jak widać te dwa przypadki będące wyjątkiem z prawa pracy to tylko czubek góry lodowej, gdyż istnieje znacznie więcej dziwnych przepisów.Od czasu do czasu trudno je pojąć. Jeśli mają Państwo jakieś problemy najlepiej udać się do właściwych specjalistów z - kancelaria kancelaria prawna oleśnica radcy prawnego w Krakowie.