You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Czym właściwie jest faktoring?

on Jun 9, 2021
Faktoring to określony sposób prowadzenia transakcji biznesowych ściśle związany z ściąganiem należności. W dzisiejszych czasach w biznesie często można napotkać osoby chcące nas oszukać, lub też najprościej osoby nie wypłacalne. Podpisanie umowy z tego typu partnerami biznesowymi łatwo może zaprowadzić nas do sytuacji, kiedy całe nasze działanie zależne stanie się od naszego kontrahenta.
finanse - obliczenia
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Sytuacja taka może okazać się niezwykle ryzykowny dla całego naszego biznesu. Usługa faktoringu daje nam możliwość odzyskać nasze pieniądze od naszych dłużników. Proces ten polega na podpisaniu umowy z jeszcze inną instytucją, która będzie pełnić rolę pośrednika.

Firma taka powinno wziąć na siebie całe niebezpieczeństwo wynikające ze ściągania długów.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania przekonaj się, co się znajduje w ofercie co to jest hashtag, która odnosi się do podobnej kwestii.

Wyróżnia się na ogół trzy stron przy zawiązywania umów faktoringowych- . Faktorant jest to firma, która sprzedaje jakiś typ towarów. Może także zajmować się świadczeniem wszelkiego typu usług. Kolejna strona to ta firma, która będzie miała za zadanie ściąganie długów. Ta strona nazywana jest faktorem.

Trzecim elementem układanki jest oczywiście dłużnik. Usługa faktoringu ma na celu przede wszystkim funkcję finansową oraz gwarancyjną. Oznacza to, że z jednej strony polega na zarabianiu pieniędzy faktora, czyli firmy odpowiedzialnej za ściąganie długów, ale także zapewnia poczucie bezpieczeństwa usługodawcą. To dzięki faktorowi firma może odebrać swoje pieniądze. Faktor właściwie wykupuje długi dłużnika. Takie rozwiązanie może usprawnić działalność firmy, która nie mogła funkcjonować poprawnie z racji zaległych faktur od klienta.Inaczej rzecz ujmując jest to coś w rodzaju kredytu, jaki udzielony zostaje dłużnikowi, przy czym wszelkie ryzyko związane z przejęciem długu leży po stronie faktora. W naszym kraju usługa ta staje się powoli usługą co raz bardziej powszechną.

Zobacz dodatkowo szczegóły na witrynie (https://www.kwmediator.pl/upadlosc-konsumencka-wniosek-jak-oglosic/), na pewno uznasz, że faktycznie dobrze było się z nimi zapoznać. Nie czekaj więc i kliknij tutaj!

Faktoring dla firm może się okazać faktycznie niezwykle potrzebną formą działania w biznesie dla przedsiębiorców z krótkim stażem, kiedy niezwykle ważna jest płynność finansowa, która umożliwia nam inwestycję- .

Podpisując umowę z faktorem mamy pewność, że wszystkie faktury realizowane będą na czas, a ewentualne niedotrzymanie terminu płatności będą problemem firmy świadczącej usługi faktoringowe.