You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego należy wprowadzić profesjonalny controlling w firmie?

on Feb 16, 2015
Ocena pracownika przez menedżera
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Dla Twej firmy chcielibyśmy dzisiaj zaproponować świetny system BAC, stworzony przez zawodowców specjalnie z myślą o praktycznie każdej firmie - niezależnie od tego, czy wielkiej czy też niedużej - po to, aby zarządzanie firmowym budżetem nie powodowało już żadnych problemów. Dlatego trzeba przeprowadzić dokładne analizy, zobaczyć co mamy szansę i chcemy osiągnąć, a także zobaczyć jakimi środkami dysponujemy. Przez to właśnie każde przedsiębiorstwo przed zaczęciem nowego roku prowadzi budżetowanie, czyli wymyśla, tworzy oraz przyjmuje budżet, a następnie dogląda, by był on odpowiednio wykorzystywany. Wówczas natychmiast wiadomo jak wiele środków możemy wydać na rozwój, jak wiele na nowe sprzęty a ile warto zarezerwować na wynagrodzenia dla podwładnych.

O tym jak istotny jest proces budżetowania ma szansę świadczyć fakt, że robią go nie tylko firmy, ale również gminy, społeczności lokalne, i państwo, gdyż wciąż warto powiedzieć jak wiele pieniędzy ma się możliwość pozyskać, by potem zaznaczyć jak wiele z nich można wydać. Jakie są zalety używania programu BAC? Przede wszystkim trzeba podkreślić, że program BAC pozwala na skrupulatne zaplanowanie wszystkich rzeczywistych wydatków przedsiębiorstwa w szerszej perspektywie czasowej. Badania wskazują, że takie wczesne planowanie budżetu pozwala powiększyć jego skuteczność nawet o sześćdziesiąt procent w porównaniu do sytuacji kiedy taki budżet opracowuje się innymi sposobami albo w ogóle się go nie opracowuje. Jeśli chodzi o sam controlling narzędzia, mamy między innymi controlling operacyjny, który skoncentrowany jest na krótkim wymiarze działalności.

Rachuby w tym controllingu, zwanym również operatywnym, nastawiają się na stałe obserwowanie wpływów i wydatków, regulowaniu relacji koszty-wpływy. Wielką zaletą systemu BAC jest także fakt, że wraz z jego kupnem otrzymujesz całkowite wsparcie ze strony zawodowców, którzy przygotowali ten program. Samo wdrożenie systemu w zakładzie jest stosunkowo tanie, a dodatkowo - co jeszcze raz trzeba zaznaczyć - otrzymujesz równocześnie całkowite wsparcie techniczne. Koszty używania programu są niewielkie, zaś korzyści mogą być naprawdę wielkie.

Kiedy nauczysz się sprawnie korzystać z możliwości, jakie da Ci system BAC. Przykładowo programem komputerowym, który pomaga w zarządzeniu firmą jest System BAC (zobacz raportowanie.eu/?p=budzetowanie). W zasadzie jest to pomocna aplikacja do tworzenia i rozliczania planu budżetu organizacji biznesowej. Trzeba wiedzieć, że program ten został stworzony przy współpracy najlepszych menedżerów, dzięki czemu jest bardzo dopracowany i doskonale spełnia potrzeby użytkownika.

Aplikacja została tak napisana, aby umożliwić pełną kontrolę prezesom stanu budżetu każdego działu firmy oraz rezultatów pracy menedżerów odpowiedzialnych za poszczególne obszary firmy. Z pewnością powinno się rozważyć wdrożenie takiego systemu, gdyż z użytkowania podobnych narzędzi płynie wiele korzyści, głównie finansowych. Dzięki wdrożeniu controllingu możemy znacząco obniżyć koszty funkcjonowania firmy i poprawić jej rentowność.