You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Dobre oferty dla turystów

on Feb 14, 2015
Wycieczki, góry
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jeśli planujesz aktywne wakacje pełne wycieczek i emocji, musisz bezdyskusyjnie przed urlopem odwiedzić dobrze zaopatrzony sklep górski. Co w takim miejscu trzeba zakupić? Po pierwsze, mocne obuwie – to elementarz górskich włóczęg. Bez dobrego obuwia nie powinieneś w ogóle udawać się na niełatwy teren. Należy pamiętać, że w sprawie sprzętu sporo zależy tu od personalnych pragnień klienta, jak również od jego doświadczenia i predyspozycji fizycznych. Niełatwo nieraz dokonać wyboru, mając do dyspozycji potężną ilość różnorodnych produktów z licznych sklepów turystycznych. Której więc firmie zaufać, jeśli chodzi chociażby o trwałe śpiwory czy długo trzymające temperaturę termosy turystyczne? Jest dużo odmian kubków termicznych.

Ich kształt i tworzywo wykonania uzależnione są przede wszystkim od przeznaczenia. Najbardziej rozpowszechniony typ to produkty przenośne wykonane z metalu, wyposażone w uchwyt. Służą one zwykle do przenoszenia napojów krótkotrwale, ponieważ nie trzymają ciepła długo. Ich zamknięcie nie jest również na tyle szczelne, by możliwe było przewożenie napoju w kubku przykładowo w plecaku. Tego rodzaju kubki przeznaczone będą do takich zadań jak między innymi wypicie porannej kawy w drodze do pracy. Istnieją również kubki przeznaczone typowo do samochodowych uchwytów.

Posiadają one charakterystyczny kształt, bowiem zwężają się ku dołowi. W sprzedaży dostępne są również profesjonalne kubki turystyczne, mające właściwie cechy termosu. Zachowują ciepło płynu przez wiele godzin, jak również są szczelne, trwałe i odporne na trudne warunki. Niezwykle olśniewające widoki lepiej podziwiać, mając zawsze w pogotowiu coś do picia. Trafionym posunięciem będzie kupno popularnych i sprawdzonych przez większość użytkowników termosów. Termosy turystyczne Ekspedycyjny.pl czy kubki termiczne są w stanie długo utrzymywać niezmienną temperaturę.

Nie są one zbyt kosztowne. Perfekcyjnie nadają się do przechowywania przykładowo herbaty, która może pomóc w pokonywaniu kolejnych kilometrów górskiego maratonu. Termosy zrobione najczęściej ze stali cechują się ponadto dobrym wykonaniem. Nie przeciekają i wystarczają na długie lata rozmaitych wędrówek. Takie Termosy turystyczne docenią zarówno amatorzy sportów górskich, jak i osoby uwielbiające długie spacery po górach. Istotne są też inne akcesoria turystyczne, takie jak na przykład kompas.

Jest on potrzebny do właściwego znajdowania dróg. Tutaj koneiczne są również aktualne mapy – pamiętaj, że trzeba wziąć ze sobą mapy papierowe, Google Maps w górach raczej działać nie będzie. Porządne mapy najlepiej jest kupić w punkcie informacji turystycznej w którejś z górskich miejscowości. O ile boisz się, że zgubisz drogę w czasie wyprawy, dobrze jest wynająć profesjonalnego przewodnika, który zna Tatry jak własną kieszeń. Jest to znaczny wydatek, jednak otrzymasz gwarancje, że powrócisz cały i zdrowy z wyprawy oraz poznasz wartościowe wiadomości na temat odwiedzanych miejsc. I to już wszystkie wskazówki – na koniec podkreślmy, że najważniejszą rzeczą, jaką musisz wsadzić do plecaka, jest zdrowy rozsądek. To pewność przeżycia na górskich trasach.