You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Działanie sprężyn progresywnych

on Feb 14, 2015
samochód terenowy
Author: TATA
Source: Marubeni Motors Poland
Nikomu nie ma potrzeby opowiadać, jaką funkcję pełni zawieszenie pojazdu. Konstruktorzy i naturalnie kierowcy chcą ulepszyć samochody, zwiększając komfort jazdy. Sprężyny wpływają na poczucie bezpieczeństwa pasażerów i spokój kierowcy. Czy warto zamontować sprężyny progresywne? Jest kilka typów sprężyn, a generuje to zazwyczaj ich kształt i sposób użycia.

Na przykład sprężyna naciskowa, jak sama nazwa mówi, podczas pracy jest ściskana. Sprężyna płaska jest innym przykładem. Jest to element wykonany z materiałów sprężystych, który jest całkowicie płaski, a dobrym tego przykładem może być pręt. Ważnym rodzajem sprężyny jest sprężyna spiralna.

Użyta po raz pierwszy w 1500 roku, przez wszystkie lata się rozwijała, a teraz jest źródłem energii w zegarkach. W szczególności w ostatnim czasie mamy do czynienia ze znacznym wsparciem technologii, jaka stosowana jest przy produkcji sprężyn na rynku. Skuteczne, używane ogólnie systemy zarządzania, są w stanie zagwarantować doskonałą jakość, a oferowane przez wypróbowanego producenta sprężyny dopasują się do wymogów klientów. Wiele certyfikatów, które potwierdzają pochodzenie materiałów zastosowanych do produkcji akcesoriów, to gwarancja pewnego zakupu.

Niektórzy mówię, że ten model sprężyn jest za bardzo nowoczesny i raczej nie wierzą w ich działanie. Producenci obecnie nie montują takiego zastosowania w nowych autach, dlatego sprężyny progresywne funkcjonują jedynie jako części zamienne. Problemem bywa to, że pojazdy są niestabilne przy zakrętach. To prawda, że, ich działanie jest zmienne w zależności od manewrów.

Pojazd może inaczej reagować na skręt w lewo niż w prawo, inaczej zachowuje się hamując. Trzeba się wyczuć ich działania i spróbować kontrolować samochód. Kolejną rozbieżnością pomiędzy sprężynami progresywnymi a typowymi jest podział na część dolną i górną. Należy zainstalować je w serwisie, bo niekoniecznie mamy umiejętności.

Ekspert powinien zainstalować sprężyny w odpowiednim kierunku, żeby mogły działać jak należy. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że systematyczne kontrolowanie zawieszenia i zmiana sprężyn są niezbędne. Dobrze zrobić profesjonalny przegląd zanim nadejdzie zima, żeby uniknąć niespodzianek. Sprężyny rdzewieją w trudnych warunkach, a sól, którą posypywane są jezdnie głównie im ma zły wpływ.