You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Dzisiejsze sposoby prowadzenia projektów - zobacz jakie są możliwości

on Mar 15, 2015
podczas pracy
Author: Mike Gifford
Source: http://www.flickr.com
Prince2 jest jedną z najbardziej cenionych metod zarządzania projektami. Zatrudniający szukający kandydata na stanowisko kierownicze bardzo ochoczo patrzą na osób certyfikujących się znajomością tego systemu. Jest on niezwykle elastyczny, udowodniono jego znaczną efektywność niezależnie od gałęzi biznesu w której się go stosuje.

W paru miejscach w Polsce oferowane są prince2 można jednak sobie przyswoić samodzielnie. Zaletą uczestnictwa w szkoleniu w tym kierunku jest indywidualny stosunek do każdego pragnącego poznać tę metodę, jak również szeroki dostęp do materiałów edukacyjnych. Ponadto, każdy ośrodek oferujący warsztaty w tym kierunku musi posiadać odpowiednią zgodę.

Oferta edukacyjna musi więc być na wysokim poziomie. Jeżeli chodzi o standard taki jak standard cobit5, nazwa pochodzi z angielszczyzny i jest skrótowcem słów: control objectives for information and related technology. Metoda ta opracowana została przez ISACA i IT Governance Institute, by mogła służyć jako zbiór najlepszych z możliwych praktyk w zakresie IT Governance.
Praca przy komputerze
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Dzięki perfekcyjnym założeniom oraz perfekcyjnego ich realizowania praktyki te mogą być użyte przede wszystkim przez ekspertów, takich jak audytorzy systemów informatycznych w swojej pracy.

Wymieniona uprzednio metoda została stworzona raczej dawno temu, lecz na dzień dzisiejszy jest wdrażana ogromnie często. Jest to metoda odnosząca się bezpośrednio do zarządzania projektami, a oparta jest na skupieniu się na produkcie, który stanowi podstawową wartość. W metodzie tej sporą wagę przywiązywać należy również do korzyści, jakie odnoszone są przez firmę przy okazji wdrożenia konkretnego projektu.

W pierwszych fazach realizacji skrupulatnie obmyśla się niebezpieczeństwo wiążące się z wdrożeniem projektu i jego rentowność. Biorąc pod uwagę technikę taką jak prince2, nazwa jej pochodzi z angielskiego i jest skrótem słów: projects in a controlled environment, co w języku polskim oznacza projekty w określonym środowisku. Dzięki tej technice zarządzanie danymi koncepcjami jest znacznie prostsze i znacznie efektywniejsze.

Każdy projekt wedle organizacji prince może być realizowany inaczej. Powoływana jest ona na pewien czas, by mogła wtedy osiągnąć zamierzone cele. Stawiane założenia osiągane są w ustalonym czasie dzięki tej metodologii w stu procentach!