You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

E-podpis użyteczny w działalności przedsiębiorstw.

on Jul 20, 2021
Podpis elektroniczny to narzędzie identyfikujące uczestników wymiany dokumentów elektronicznych i służące przyjęciu odpowiedzialności za ich treść.

Bezpieczny podpis elektroniczny, zwykle jest składany za pomocą specjalnej karty procesorowej lub tokena USB i oprogramowania do składania podpisu elektronicznego. Dane w wersji elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym sprawdzanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu są analogiczne pod względem skutków prawnych dokumentom oznakowanym podpisami własnoręcznymi.

podpisywanie umowy
Author: Dan Moyle
Source: http://www.flickr.com
Bezpieczny podpis elektroniczny stosowany jest m.in. do : elektronicznego podpisywania umów w obrocie handlowym i cywilno-prawnym; opatrzenia podpisem faktur elektronicznych; w korespondencji z urzędami oraz do podpisywania decyzji administracyjnych przez urzędy. Komplety do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego można kupić w pięciu firmach tak zwanych kwalifikowanych podmiotach świadczących usługi (zobacz wzór przemysłowy a wzór użytkowy) certyfikacyjne dotyczące podpisu elektronicznego. Przedsiębiorstwa te są wpisane do rejestru Min. Gospodarki. Nadzór nad świadczeniem usług dotyczących podpisu elektronicznego należy zgodnie z art. 9 ust. 2 pkt 5 ustawą o działach administracji rządowej do kompetencji Ministra Gospodarki. Zakres i formy kontroli określa ustawa o podpisie elektronicznym. Zakupienie podpisu elektronicznego na potrzeby firmy może być zakwalifikowany jako koszt uzyskania przychodu w ramach prowadzonej firmy.

Przesyłanie dokumentów przez Internet jest niezwykle tanie, komfortowe i pozwala zaoszczędzić Twój czas. Odpada drukowanie, oraz ręczne wypełnianie i podpisywanie dokumentów. Oprócz tego możesz zapomnieć także o pieczętowaniu, kopertowaniu i wysyłce wraz z jej opłatami.Dokumenty przekazywane są od razu w sposób bezpieczny, a Ty automatycznie otrzymujesz urzędowe poświadczenie ich odebrania.

Atrakcyjna informacja? Jeśli tak uważasz, poza tym wejdź na ten link - znajdziesz o wiele więcej w ofercie (https://rm-kancelaria.pl/porady-prawne-online-lublin), która odnosi się rozważanej tutaj kwestii.

To szczególnie ważne, gdy musisz co miesiąc wysyłać duże ilościkorespondencji. Podpis elektroniczny to już biznesowa codzienność na całym globie. Droga internetowa znacznie przybliża do siebie odbiorców, a e-podpis pozwala puentować ważne przedsięwzięcia bez potrzeby wychodzenia z biura.

Dokumenty na stole
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
Lista czynności i przedsięwzięć, które można załatwić drogą internetową ciągle rośnie. Korzystając z e-podpisu, możesz przesyłać do urzędów oficjalne decyzje, wnioski i umowy. Dokumenty z podpisem elektronicznym posiadają taką samą moc prawną, jak podpisane własnoręcznie i przesłane przez Ciebie osobiście lub drogą pocztową. Podpis elektroniczny to więc sprawdzony sposób na usprawnienie działania firmy.