You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Efektywne metody poprawienia efektywności zespołu pracowników

on Mar 30, 2023
Kierowanie procesem wytwórczym w firmie to bardzo wielopłaszczyznowa robota. Kierownik ma obowiązek podołać niezliczonym trudnościom, reagować na rodzące się komplikacje, prawie natychmiast.
Menedżer powinien przewidywać również potencjalne przeciwności oraz im zapobiegać. Aby to było prawdopodobne potrzebne są mu odpowiednie wiadomości.

lean szkolenie
Author: visualpun.ch
Source: http://www.flickr.com
Praktyka zarządzania wytworzyła kilka metod na zebranie informacji dla poprawy procedur zarządzania. Jednym z w najwyższym stopniu rozpowszechnionych jest wywodzący się z Japonii system Kaizen. Jest to sposób na poprawienie jakości i samego procesu produkcji. System ów zakłada, iż przeciwności są kwestią oczywistą, a nawet ewentualnym terenem nowatorskich rozwiązań. Fundamentalną metodą kumulowania wiedzy jest raczej prosta metoda formułowania pytań rozpoczynających się od wyrażenia dlaczego? W tymże systemie zarządzania jakością zakłada się, że proces doskonalenia jest nieustający . Gigantyczny nacisk kładzie się na odpowiedzialność zwykłego pracownika oraz dwustronne zaufanie pomiędzy szefostwem a podwładnymi. Menedżer zarządzający przebiegiem wytwórczości winien dążyć do poprawy przedsięwzięć. Sposobem na to mogą być Lean Management szkolenia. Metoda ta polega na tym, aby w procesie wytwórczości skoncentrować się na wyeliminowaniu tych sfer, gdzie zachodzi trwonienie zapasów, na przykład takie planowanie procesu wytwórczości, by materiały do niej potrzebne krótko znajdowały się w magazynie.
Kierownicy, jacy mają ścisłe umysły, do poprawienia procesów zarządzania mogą wykorzystać sposoby matematyczne, wyrażone w procedurze tzw. Six Sigma, a więc dzięki analizie matematycznej doprowadzić do sytuacji w której w procedurze technologicznej wolno zezwolić na maksymalnie sześć wahnięć od zaplanowanego standardu. Metoda ta składa się z paru stopni inicjacji. Każdy stanowi odrębny program kursów wzajemnie ze sobą skorelowanych. Najwyższy stopień to szkolenie (zobacz szkolenie: franklincovey kursy online) Black Belt. Jest ono poświęcane tylko przywódcom zespołu (czytaj na Poza kontrolowaniem oraz identyfikowaniem zagrożeń w procesie kierowania, lider powinien uczyć zależny zespół w taki sposób, ażeby członkowie skoncentrowani byli na optymalizacji procesów technologicznych. Strategia ta służy jedynie do poprawy skuteczności pracy. Negatywem ostatniego sposobu jest duża biurokratyzacja wspomnianych procesów.