You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Gadżety z drewna

on Feb 25, 2015
Drzewo butelkowe
Obecnie otacza nas plastik. w każdym miejscu. ogromne ilości sztucznych tworzyw. Nie dostrzegamy tego ile rzeczy z plastiku nas otacza. A może warto zauważyć wyroby z drewna? Takie rzeczy jak deski do krojenia, drewniane skrzynki, różnego rodzaju pudełka ozdobne czy opakowania drewniane http://www.timberart.pl/opakowania_na_wino.php - są nie tylko eleganckie ale i niedrogie, a wnętrzu naszego domu z pewnością dodadzą uroku.

Wyroby drewniane na dobre powróciły do łask projektantów i designerów. Większość z nich przekonała się, że stosowanie surowców pochodzenia naturalnego pozwala wyrobom nadać nieprzemijający charakter i z korzyścią działa na nasze samopoczucie. Dobrze jest jednak zainwestować trochę więcej w meble z litego drewna - są bardziej wytrzymałe i bardziej eleganckie niż te tańsze. Sprawdzony stolarz zbuduje nam na zamówienie meble jakie tylko sobie wymarzymy, a dodatkowo oddające pełną urodę struktury desek. Pierwszą maszyną wykorzystywaną do obrabiania drewna najczęściej jest strugarka.

Wykorzystuje się ją do nadawania deskom odpowiedniej grubości. Wiadomo, że deski na podłogę czy pudełka drewniane są inne niż te używane do budowy mebli do kuchni. Na dalszym etapie tworzenia mebla przydaje się piła formatowa służąca dalszemu kształtowaniu desek. Deski do krojeniamuszą być drewniane. Z jakiego powodu? Powód jest prosty.

Te plastikowe tępią i niszczą noże. I oczywiście dużo szybciej się niszczą. A różnego rodzaju opakowania drewniane? Ile rzeczy w naszym domu leży luzem, ginie lub zawadza? Opakowania drewniane to prosty sposób na organizację przedmiotów czy dokumentów, a ponadto żadne plastikowe pudła nie będą psuły wystroju naszego wnętrza. Drewniane skrzynki na przykład na zabawki maluchów, pudełka z drewna na biżuterię czy inne drobiazgi - są nie tylko funkcjonalne ale i ładne. Drewno jest idealnym tworzywem z jeszcze jednego ważnego powodu - możemy z niego tworzyć mnóstwo interesujących ozdób samodzielnie.

Osoby, które mają umiejętności plastyczne bez zbędnej trudności przygotują sami dla siebie serwetnik albo ładne pudełko. W sklepach z artykułami plastycznymi możemy kupić sporo typów pojemników i elementów z drewna, jakie ozdobimy we własnym zakresie, dobierając kolory i motywy do własnych preferencji. Wystarczy wyposażyć się w zestaw klejów lub lakierów, jakie bez większego kłopotu znajdziemy w większości sklepów z materiałami plastycznymi. Dodatkowo w księgarniach możemy odnaleźć interesujące poradniki, gdzie pozyskamy wiadomości, jak krok po kroku opracować oryginalne ozdoby drewniane. Takie samodzielnie stworzone dekoracje będą nie tylko ciekawe, lecz równocześnie mogą przynieść nam niezastąpioną satysfakcję z ich wykonania.