You are here

Gry planszowe rodzinne – pomysł na rewelacyjną rozrywkę o charakterze rodzinnym

on Nov 3, 2017
Gry planszowe są rodzajem gier towarzyskich. Są znane od pokoleń. Do jednej z najstarszych gier planszowych należy młynek. Klasyczne gry planszowe potrzebują do gry planszy, pionków, w przeważającej części przypadków także kostki. Niezależnie od tego, jaką grę wybierzemy, każda może być świetną rozrywką dla całej rodziny zwłaszcza w długie jesienne lub zimowe wieczory.


gra monopoly
Author: Howie Le
Source: http://www.flickr.com
Wolny czas warto spędzić wraz z pociechami, grając w gry planszowe. Gry planszowe rodzinne to propozycja idealna dla całej rodziny: dla dzieci, rodziców, dziadków. Taka gra nie tylko pozwala spędzić miło wolny czas, ale przyczynia się także do wzmocnienia więzi pomiędzy osobami wchodzącymi w skład danej rodziny. Gry planszowe rodzinne mają wiele zalet: można w nie grać w zasadzie w dowolnym miejscu, zajmują bardzo mało miejsca, można więc zabrać je ze sobą na wakacje. Można też grać w nie w czasie jazdy samochodem. Wśród gier planszowych znaleźć można i takie, w przypadku których do gry wymagana jest jedynie kartka papieru. Gry planszowe są przeznaczone dla różnej liczby osób. Są takie, w które gra się tylko we dwie osoby, ale też i takie przeznaczone dla czterech i więcej osób. Obecnie naprawdę bogata oferta gier rodzinnych to gry planszowe. Chcąc dowiedzieć się które sklepy proponują jakie gry planszowe, warto skorzystać z Internetu, wpisując wyrażenie „gry planszowe sklep groteka44.pl”. Całkiem niedawno wśród gier planszowych pojawiły się także gry imprezowe. Gry imprezowe to gry, w które może grać równocześnie zaskakująco duża liczba osób. Wśród gier planszowych , które od dawna cieszą się wielką popularnością znajduje się „Chińczyk” (http://groteka44.pl/category/gry-planszowe-imprezowe). To gra, która pojawiła się na terenie kontynentu europejskiego już na początku XX wieku.


gry
Author: yoppy
Source: http://www.flickr.com
Jest to gra stworzona z myślą o dwóch lub czterech graczy. Do tradycyjnych gier planszowych zalicza się także „Monopoly”. To gra która stworzona została z myślą o od dwóch do sześciu graczy. Mogą w nią grać dzieci powyżej ósmego roku życia. Wybór gier planszowych w sklepach jest niezwykle duży. Bez trudu więc znajdziemy grę dopasowaną dla wieku naszych dzieci, grę, w którą będzie mogło grać kilku członków naszej rodziny. Bardzo dużo gier planszowych to nie tylko rozrywka. Kształtują one również spostrzegawczość, uczą zdrowej rywalizacji, kształtują intelekt, korzystnie wpływają na pamięć.

User login