You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak efektywnie nauczyć się obcego języka?

on Nov 6, 2020
Ludzki mózg jest zdolny do przyswojenia obcego języka w każdym wieku. Maluchy uczą się inaczej aniżeli dorośli lecz od faktycznego powodzenia nauki zależy wiele rozmaitych czynników.


Sądzę, iż korzyści wynikające z nauki obcych języków są na tyle oczywiste, iż nie będzie potrzeby ich wyszczególniać.
Mężczyzna z laptopem
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com


państwo


Warto jeDNAk zastanowić się, w jaki sposób spowodować, aby nauka języka obcego była przyjemna i efektywna. Z pewnością wskazane jest bombardować się językiem , przymuszając organizm do wykorzystywania wszelkich swych zmysłów, na przykład: słuchać piosenek w języku obcym patrząc na tekst piosenki, oglądać filmiki w oryginalnej wersji, czytać czasopisma i opowiadania w danym języku. Dużo satysfakcji i motywacji daje świadomość, że chociaż kawałek oryginalnego przekazu byliśmy w stanie pojąć.


Prócz systematycznej pracy konieczny jest drugi – najistotniejszy – konieczny warunek, którym jest motywacja do nauki obcego języka.

Czy po przeczytaniu tego artykułu udało Ci się wynieść coś ciekawego? Jeśli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu (https://www.tuv.com/poland/pl/ocena-i-certyfikaty-bezpiecze%C5%84stwa-maszyn-przemys%C5%82owych.html) - zapewne pochłoną Cię kompletnie.

Głównym wrogiem nauki jakiegokolwiek języka obcego jest tak zwany słomiany zapał, wszystkim na pewno dobrze znane określenie. Motywacja jest dążeniem do realizacji celu i może łączyć się z różnorodnymi bodźcami, innymi słowy motywami, są to np. motyw zyskania uznania, motyw badawczy albo też motyw musu. Czym jest silna motywacja do nauki? To na pewno wewnętrzna chęć zdobycia wiedzy, zwana też motywacją wewnętrzną. Znaczy to, iż motywem nauki będzie z jednej strony zainteresowanie językiem i kulturą danego obszaru językowego, z drugiej natomiast świadomość wymiernych zysków z opanowania języka .
Musimy przede wszystkim mieć pojęcie, czego potrzebujemy się nauczyć i w jakim celu to czynimy. Motywacja jest bowiem niesłychanie istotna. Jeśli wolisz się uczyć pod okiem nauczyciela, postaw na kurs języka niemieckiego Rzeszów.