You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak funkcjonują typowe programy afiliacyjne, jakie możliwości dają partnerom i użytkownikom serwisów.

on Apr 5, 2022
Internet bardzo zmienił sposób podejścia do reklamy, dając jej zupełnie nowe możliwości. Sporo tradycyjnych, od lat wypracowywanych technik uległo dewaluacji, bowiem sieć rządzi się własnymi zasadami i prawami. Oczywiście miejsce ich zajęły nowe metody, dopasowane do specyfiki internetu i możliwości, jakie on daje. Jedną z takich popularnych reklamowych form, mało wykorzystywanych w tradycyjnej reklamie, a doskonale dającej sobie radę w internecie, są różnego rodzaju programy partnerskie.

reklama w internecie
Author: Murat Ertürk
Source: http://www.flickr.com
W największym skrócie będą one polecać na tym, że reklamodawca będzie przekazywał wyświetlanie reklam dużej ilości partnerów. Partnerzy dostają pieniądze za określoną akcję, może to być na przykład przejście do sklepu, dopisanie się do listy czy założenie konta z polecenia. Biorąc pod uwagę, że wynagrodzenia partnerów zależeć będą od ilości internautów, którzy się skuszą na taką reklamę, to dokładają oni starań, aby efekty były jak najlepsze. Jeśli będzie się brało pod uwagę fakt, że niektóre programy partnerskie mogą nawet mieć kilkunastu tysięcy partnerów, to samo to będzie świadczyć o skuteczności takiej reklamy (-> przeczytaj na stronie). Tak więc widać, że afiliacja to bardzo skuteczna metoda, a następną sprawą, jaka się do tego przyczynia, jest duża rozpiętość reklamowych form. W związku z tym że każdy z partnerów będzie chciał indywidualnie dostosować wygląd reklamowych jednostek do swojego serwisu, to z reguły dostaje ich kilkanaście lub kilkadziesiąt różnych do wyboru.programy partnerskie w sieci
Source: pixabay.com
To właśnie partnerzy najlepiej wiedzą, jak powinno wszystko wyglądać w ich serwisie, aby osiągnąć efekt końcowy. A takim efektem będzie dokonanie przez użytkowników określonej akcji, za jaką otrzyma się prowizję. W przypadku takich programów każdy partner posiada swój oddzielny numer, po jakim będzie się identyfikować działania użytkowników. Dzięki temu jest możliwe późniejsze rozliczenie, a poza tym szczegółowa analiza tego, co działo się z reklamami. Jak się okazuje na niektórych programach da się całkiem nieźle zarobić, z tego też powodu zaczynają się one cieszyć naprawdę dużym zainteresowaniem.