You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak można osobiście wydać swoją książkę?

on Feb 18, 2015
książki
Author: Todd Conaway
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób tworzy do szuflady, a ich pomysły, nawet kiedy są niezwykle interesujące, nie ujrzą nigdy światła dziennego. Rynek wydawniczy w Polsce jest bardzo wymagający i coraz rzadziej wypuszczane są pozycje nowych autorów, jako że dla wydawnictwa jest to ogromne ryzyko. Popularni oraz cenieni pisarze zazwyczaj przyciągają grono swoich wiernych wielbicieli - w przypadku debiutantów nie ma takiej gwarancji. Poza tym, jeżeli ma się na względzie fakt, że w Polsce ciągle obserwuje się bardzo istotny spadek czytelnictwa (coraz mniej osób kupuje książki, ponieważ są one zbyt kosztowne na kieszeń zwyczajnego Kowalskiego), sytuacja wydawnicza staje się faktycznie bardzo trudna.

książki
Author: Kai Hendry
Source: http://www.flickr.com
Nie można się w związku z tym dziwić, że coraz więcej wydawnictw nie decyduje się na wypuszczanie na rynek książek nieznanych autorów. Czy w takim razie są oni skazani na ciągłe pisanie do szuflady? Gdy ma się pewność, że napisana książka jest rzeczywiście dosyć ciekawa i może się spodobać większej publiczności, można zdecydować się na jej osobiste wydanie. Coraz więcej wydawnictw proponuje takie rozwiązanie. Na czym ono polega? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla kogoś, kto cały czas chciałby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami z tym związanymi jest szukanie ich w samych źródłach.

Wystarczy zatem znaleźć dla siebie odpowiednie wydawnictwo naukowe (np. Wydawnictwo Libron) i bez przerwy śledzić wszystkie jego nowości, aby zawsze cieszyć się dostępem do każdej interesującej nas publikacji. Takie wydawnictwa są obecnie bardzo zróżnicowane – bardzo wiele z nich zajmuje się wyłącznie jedną, wybraną dziedziną nauki, co jednak jest sporą ich zaletą. Dzięki takiemu ich wyspecjalizowaniu w każdym przypadku możemy odszukać wśród nich dokładnie takie, którego oferta będzie w stu procentach odpowiadała naszym oczekiwaniom.

Istnieje oczywiście bardzo wiele rozmaitych powodów, dla których korzystanie z takich publikacji jest rewelacyjną propozycją dla każdego z nas. Nade wszystko w wielu przypadkach to właśnie w nich zamieszczane są wszystkie nowe odkrycia dotyczące danej dziedziny nauki, zatem mogą one być zwyczajnie niezbędne dla każdego, kto faktycznie chciałby być na bieżąco z takimi rzeczami. Oprócz tego obejmują one wiedzę potrzebną osobom studiującym na wielu różnych kierunkach, więc również i one muszą korzystać z nich jak najczęściej. Autor książki z osobistej kieszeni finansuje całkowite koszty, które są związane z wypuszczeniem jej na rynek. Obliczany jest kosztorys wydawniczy, jaki jest zależny od tego, jak gruba jest książka, w ilu egzemplarzach ma zostać wypuszczona, na którym papierze oraz jaka ma być jej okładka.

W dodatku, warto doliczyć również koszty związane z wykonaniem projektu okładki (użyteczna treść na libron.pl). Naturalnie, docelowo jest to dość duża kwota, niemniej jeśli książka naprawdę zdoła zawojować rynek, wtedy można również osiągnąć zyski, a co za tym idzie, wyrobić sobie także poważną pozycję, dzięki czemu w przyszłości wydawnictwa będą absolutnie chętniej wydawały dzieła danego autora.
prawo - książki
Wydanie pracy naukowej w formie artykułu jest możliwe także poprzez czasopisma i gazety, które zajmują się pewną tematyką i są zainteresowane dobrym artykułem, który przyciągnie uwagę ich odbiorców. Kolejnym sposobem jest oczywiście wydanie tekstu przez internet, na stronach tematycznych, które chętnie publikują nowe wartościowe artykuły naukowe.

Internet, to wspaniała szansa dla studentów na opublikowanie swojej pracy, gdyż wydawnictwa publikujące książki i magazyny naukowe, najczęściej interesują się pracami osób z tytułem magistra lub doktora. Dlatego, jeśli znamy się na jakimś temacie i tworzymy ciekawe materiały naukowe, to warto zgłosić się do gazet lub portali, które się tym tematem zajmują. Jeśli artykuł im się spodoba, istnieje szansa na jego opublikowanie. W ten sposób będziemy mogli poszczycić się wydanym artykułem przez ukończeniem studiów, a może to również stanowić zalążek przyszłej pracy naukowej.