You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak poprawnie wycenić wartość adresu url

on Mar 2, 2015
Tablica szkolna
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com
Żeby można było założyć stronę internetową naturalnie potrzebujemy domeny (np. znalezionej na Aftermarket). Istotne jest aby była to albo nazwa firmy, albo domena w konkretny sposób opisująca działalność albo produkt przedsiębiorstwa. Oczywiście nie ma żadnych przeszkód, żeby domena była dowolnym słowem, lecz przecież nie o to idzie. Domena powinna być też swego rodzaju promocją, ma ułatwiać znalezienie naszej firmy i poznanie oferty, a przez to zyskanie kolejnych klientów.

Dostępne aktualnie w sieci domeny (więcej tu: informacje na stronie http://www.aftermarket.pl/) są niezwykle różnorodne. O to właśnie chodzi – domena ma robić wrażenie oraz dawać się zapamiętywać. Propozycje, z którymi do swojej klienteli wychodzą nasi fachowcy, spotykają się ze znacznym uznaniem wśród przedsiębiorców. Sporo możliwości oraz radości dać mogą propozycje domen ze sprawdzonego źródła, które jest wyjątkowo godne zaufania. Rozbudowana oferta pozwala na wiele, więc warto korzystać ze znakomitych opcji, które są w obecnych czasach tak naprawdę na wyciągnięcie ręki.

Adresy w sieci internetowej nie kupuje się dożywotnio, a dzierżawione, więc po ukończeniu abonamentu mogą wrócić do grupy wolnych, jeżeli nikt ich nie będzie chciał przedłużyć. Dzisiaj zdecydowana większość dobrych adresów dawno jest zajęta, ale adresy stały się takim samym towarem, jak reszta produktów, i jeśli się chce, to swoją domenę zakupić można pośród tych, jakie aktualnie będą proponowane przez sprzedających. W związku z tym istnieje drugi typ domen internetowych, markowa. W tej wersji url strony jest jednoznacznie związany z nazwą firmy. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, kiedy dana branża jest lub była bardzo popularna, wówczas znalezienie taniej domeny wyszukiwanej nie do końca spełnia swój cel.

Dużą zaletą domeny markowej jest to, że klienci mają szansę ją zapamiętać, co zwiększa szanse na to, że wejdą na nią w przyszłości. A w związku z tym dobrze, aby nazwa domeny była maksymalnie uproszczona i krótka. W efekcie istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że ktoś, kto przeczyta ją na plakacie czy w broszurze, odwiedzi ją po zalogowaniu się do sieci. Kluczowe jest także, aby w nazwie nie wykorzystywać niepotrzebnych cyfr i stawiania polskich liter.
WWW
Author: Bull3t
Source: http://www.flickr.com
Największą popularnością cieszą się naturalnie domeny .pl.

Nie oznacza to, że inne adresy są gorsze, ale w naszym kraju jednak te wciąż są zwykle wybierane. Gdy pragniemy prowadzić działalność również poza granicami polski doskonale zdadzą egzamin domeny eu czy com. Najlepiej zamówić profesjonalną wycenę, jednak wbrew temu, co wielu ludziom się wydaje, wycena domen nie należy do rzeczy łatwych. Na cenę domeny może mieć wpływ coraz więcej najróżniejszych czynników. Oczywiście sam adres ma bardzo duże znaczenie, lecz będzie się też liczyć wiek i rodzaj domeny, i to, czy chociaż trochę wcześniej była pozycjonowania.