You are here

Jak wygodnie prowadzić księgowość w firmie, wady i zalety biur rachunkowych.

on Jun 22, 2018
Każda z firm poza prowadzeniem normalnej działalności musi rozliczać się dodatkowo z ZUSem i urzędem skarbowym. W zależności od sposobu rozliczeń do opłacenia będzie podatek dochodowy oraz VAT, a oprócz tego opłacenie składek na ubezpieczenia chorobowe, rentowe i społeczne za wszystkich zatrudnionych. Prawidłowe wyliczenie tych wszystkich rzeczy wymaga pewnej wiedzy z księgowości, co jest tym trudniejsze, że przepisy prawa są niekiedy dość skomplikowane i często ulegają zmianie.

księgowość
Przy prostej jednoosobowej działalności spora ilość właścicieli decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości, przy niewielkim wysiłku i zapoznaniu się z podstawowymi zasadami można dać sobie z tym radę. Jednak jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, to może pomyśleć o wynajęciu jakiego księgowego albo biura rachunkowego . Przy większych firmach jest to wręcz niezbędne, bo tylko jedna osoba która prowadzi działalność raczej by sobie nie dała rady, żeby jeszcze kompleksowo prowadzić księgowość.

Współpraca z profesjonalnymi księgowymi (sprawdź tutaj) ma dużo zalet. Przede wszystkim biura rachunkowe kielce są cały czas na bieżąco z wszelakimi zmianami w prawie, a niestety ono bardzo często będzie się zmieniać i nie ani łatwe ani przejrzyste. Dzięki temu można być pewnym, że wszelakie rozliczenia i ewidencje są realizowane w odpowiedni sposób, bez niebezpieczeństwa że w razie jakiejś kontroli urzędnicy znajdą jakieś rażące błędy.

kalkulator i monety
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Poza tym zdejmują z osoby prowadzącej firmę ciężar liczenia tych wszystkich rzeczy, dzięki temu można się skupić na prowadzeniu interesów a nie pilnowaniu podatków do opłacenia. Tak naprawdę księgowe usługi nie należą do drogich, już za pięćdziesiąt złotych można spokojnie znaleźć kogoś, kto będzie się tym zajmował. Niezwykle ciekawym wyborem w ostatnim czasie stały się internetowe biura księgowe. W ich przypadku przy niewielkim abonamencie dostaje się kompleksową obsługę firmy, łącznie z płacami i kadrami. Można też w nich otrzymać pełne wsparcie w razie problemów, więc zdobywają one rosnącą popularność wśród właścicieli firm.

User login