You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jaki zawód wybrać? Zobacz profesje dobrze płatne

on Nov 4, 2021
Rynek pracy podlega notorycznym przekształceniom wypływającym m.in. ze zmian demograficznych dokonujących się w społeczeństwie, z dynamicznego rozkwitu nowych technik a także umiędzynarodowienia działalności gospodarczej. Elementy te kształtują profesje przyszłości – zawody, jakich przedstawiciele będą poszukiwani jak też cenieni na rynku pracy. Dopasowanie ścieżki edukacji do wymagań rynku w dużej mierze zwiększa szanse na odnalezienie przez absolwenta uczelni pracy w wyuczonym zawodzie.


edukacja
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie zwłaszcza na wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Pierwszym krokiem, żeby osiągnąć taki status jest dobór należytego kierunku studiów, jaki pozwoli zdobyć zawód z przyszłością. Branże, w jakich odnotowuje się wysokie zapotrzebowanie na pracobiorców, to między innymi: branża IT, sektor bankowy, branża e-marketingu.

Jeżeli ten tekst Cię zafascynował, to także ta polecana strona (http://www.traple.pl/2017/03/21/body-leasing-it-dla-podmiotow-publicznych/) będzie dla Ciebie równie atrakcyjna zatem wejdź na nią.

Szczególnie w sektorze IT mamy do czynienia z tak zwanym rynkiem aspiranta, co znaczy, że popyt na pracowników przewyższa ich podaż. Inne profesje z przyszłością to między innymi coach oraz pedagog starszych osób. Poza pracobiorcami umysłowymi wskazanych branż, brakuje także wykwalifikowanych pracowników fizycznych: mechaników, hydraulików, spawaczy. Wedle sprawozdań obrazujących sytuację na polskim rynku pracy, są oni jednymi z bardziej poszukiwanych zawodowców. Wyselekcjonuj dla siebie kursy zawodowe Wrocław (np: Problemów ze odszukaniem dobrze płatnej pracy nie będą mieli zatem specjaliści powiązani z zarządzeniem zasobami sieciowymi, technologiami informatycznymi. Już teraz pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie na ekspertów od spraw finansowych, co wypływa między innymi z coraz to węższych specjalności w tym sektorze. Jak zaznaczają znawcy rynku, odszukanie dobrego finansisty jest skomplikowanym zadaniem. Zarazem są oni wysoko wynagradzani, dlatego jest to praca z przyszłością – dobrze płatana jak też poszukiwana.


praca
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
Konsultanci i coache to zawody przyszłości – z ich pomocy będą korzystać tak osoby prywatne, jak i podmioty gospodarcze przeróżnych branż. Coraz to większe zainteresowanie usługami coachów oraz konsultantów wypływa z następujących czynników: Na współczesnym rynku pracy rozwinięte kompetencje miękkie powiększają wartość prawdopodobnego pracownika - od zatrudnionych oczekuje się między innymi zdolności kooperacji w grupie, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z napięciem, natomiast od kadry wyższego szczebla zdolności zarządzania zespołem i motywowania pracowników. Poniektóre szkoły policealne Wrocław proponują kształcenie w powyżej opisanych kierunkach: .