You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie są metody finansowania działalności swojej firmy, wady i zalety obligacji przedsiębiorstw

on Mar 30, 2023
Firmy w różnoraki sposób mogą pozyskiwać pieniądze potrzebne na jakieś inwestycje. Najbardziej popularne są najróżniejsze pożyczki i kredyty bankowe - łatwo je dostać, lecz niestety ich dużą wadą są spore koszty obsługi i odsetek, które trzeba zwrócić. Coraz większą popularność zyskują także emisje akcji.
konferencja na temat inwestycji
Author: Startup Mena
Source: http://www.flickr.com
O rynku giełdowym każdy miał okazję słyszeć, ale żeby tam zadebiutować to należy spełnić naprawdę dużo różnych warunków. Dużo mniej osób wie jednak, że istnieje jeszcze jeden skuteczny sposób na finansowanie działalności firmy, a mianowicie emisja obligacji. Obligacje są niczym innym jak papierami wartościowymi, na mocy jakich firma je emitująca zobowiązuje się do wypełnienia określonych zobowiązań, a w zamian dostaje od inwestorów kapitał. Jednym z podstawowych parametrów które opisują obligację jest okres wykupienia, jest to czas, po jakim firma emitująca obligację jest zobowiązana do ich zakupu z powrotem i wypłacenia wcześniej ustalonej kwoty pieniędzy.

Inwestorzy lubią obligacje ze względu na ich niewątpliwe zalety - inwestowanie w różne obligacje przede wszystkim łączy w sobie większość najlepszych cech lokat oraz akcji. Najważniejszą rzeczą jest bardzo duża przewidywalność takiego rodzaju inwestycji, zarówno jej zarobek oraz czas są bardzo dobrze od samego początku znane. Oczywiście zdarzyć się może jakaś nieprzewidziana sytuacja i przykładowo przedsiębiorstwo może zbankrutować, lecz niezbyt często się zdarzają.http://www.raczynski-kancelaria.pl/specjalizacje-prawo-umow (sprawdź propozycję)W innych przypadkach wiadomo, kiedy zainwestowane pieniądze wrócą w powrotem do właściciela.Kolejną zaletą jest wysokość oprocentowania. Najpopularniejsze współcześnie obligacje ze zmiennym oprocentowaniem wprawdzie będą zależeć od stopy WIBOR, lecz i tak jego wysokość jest kilka razy większa niż bankowych lokat. W związku z tym że pieniądze są inwestowane na określony czas, to nie ma możliwości na ich wycofanie przed jego końcem. Jedyną możliwością w takim przypadku będzie sprzedaż obligacji komuś innemu, i często z tego typu ofertami można się spotkać.