You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju są korzyści z brania udziału w programach lojalnościowych?

on Jun 22, 2022
Programy lojalnościowe to niezwykle znane narzędzia reklamowe, które wymagają sprawnej infrastruktury, która będzie wspomagać proces rozliczeń. Bardzo olbrzymią trudność sprawia to, jeżeli chodzi o rozproszone zakłady składające się z szeregu małych, osobnych oddziałów.


oszczędzanie
Author: Connie Ma
Source: http://www.flickr.com


Obsługa programów lojalnościowych opiera się na tym, że transakcja sprzedaży wykonywana jest w bardzo analogiczny sposób do sprzedaży zwykłej. Różnica polega głównie na wyborze odbiorcy. Trzeba wczytać odpowiednim czytnikiem numer karty, którą posiada petent lub wpisać taki numer ręcznie. Program będzie wtedy połączony z bazą oraz sprawdzi czy dany Klient jest tam zarejestrowany. Następnie wczyta zapisany w bazie upust oraz będzie pozwalał na kontynuowanie sprzedaży. Po wybraniu określonych produktów do sprzedaży należy tą transakcję zatwierdzić. Programy lojalnościowe są najczęściej wykorzystywane do konstruowania pozycji rynkowej i zdobywania nowych klientów. Wyznaczony cel jest zależny od tego, na jakim etapie jest propozycja firmy i z jakimi barierami rynkowymi firma zazwyczaj się spotyka. Wybór dobrego systemu programu lojalnościowego to głównie określenie grupy docelowej. Projekt, który kierowany jest do konsumentów, mało odróżnia się od tego, który przygotowany jest z myślą o partnerach biznesowych. W programach B2B uczestnicy przykładają większą wagę do wartości dodanej, która oferowana jest przez organizatora akcji. Wyborami takich uczestników kieruje rozum a nie komunikacja emocjonalna.


Określenie wielkości funduszy posiada wpływ zarówno na wybór mechanizmu programu, czas (zobacz wymiar czasu pracy:) trwania takiego programu i katalog nagród, które są w nim oferowane. Te nagrody jest to faktyczna korzyść dla uczestnika.
Nagrody najczęściej zachęcają potencjalnych uczestników do wzięcia udziału w akcji. Program lojalnościowy jest systemem naczyń połączonych. Aby całość aktywnie i sprawnie funkcjonowała, każdy element musi być dopracowany.