You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakimi cechami powinna się charakteryzować osoba funkcjonująca na stanowisku kierowca samochodu osobowego?

on Feb 1, 2022
W większości wypadków kierowca pracujący w przedsiębiorstwie lub instytucji wykonuje kursy okazjonalne. W takiej sytuacji zwierzchnik nie ma obowiązku ustalać dla niego żadnych grafików pracy.


Śmieszne gadżety kuchenne
Author: mrjoy.pl
Source: mrjoy.pl


elektroniczny obieg faktur
Author: encuentroedublogs
Source: http://www.flickr.com


Czas pracy osób zatrudnionych jako kierowca samochodu osobowego w znacznej mierze jest uregulowany przez zapisy odrębne od rozporządzenia z 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy DU z 2014 r. poz. 150002 ze zmianami Niektóre z nich posiada ustawa z 16 kwietnia 2004 roku o czasie pracy kierujących. Nie wszystkie wymienione regulacje mają jednak zastosowanie w przypadku kierowców samochodów osobowych. Przepisów nie stosuje się m.in. do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego oraz Rady nr 561/2006 z 15 marca 2006 roku w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego, jak również umowy AETR, czyli umowy europejskiej dotyczącej pracy załóg samochodów przeprowadzających międzypaństwowe przewozy drogowe.
Każdy kierowca samochodu (Zobacz prawo jazdy automat chełm) osobowego musi mieć prawo jazdy kategorii B, przynajmniej roczną praktykę za kierownicą, zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie o wpisie do rejestru kierowców naruszających przepisy RD, dyspozycyjność, zaangażowanie i samodyscyplinę i wysoką kulturę osobistą. Powinien utrzymywać samochód w należytej czystości oraz ponadto mile widziane jest doświadczenie na zbliżonym etacie, udokumentowana bezszkodowa jazda, czy też znajomość topografii różnych miast, a ponadto czasem także znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym. Co poniektórzy pracodawcy wymagają ponadto posiadania swojego telefonu komórkowego ze stałym dostępem do internetu.


Kierujący mogliby liczyć na stosunkowo duże zarobki oraz częste premie. Poza tym niektóre podmioty proponują wykonywanie pracy w porach dogodnych przez pracowników, co jest niezwykle wygodne dla przykładu dla studentów.