You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami dbać o swoje auto, podstawowe odmiany kosmetyków używane do pielęgnacji karoserii

on Mar 30, 2023
Zimowe i jesienne miesiące to dla samochodów ciężki okres. Niskie temperatury wpływają na zużywanie części mechanicznych, z powodu zwiększonej wilgoci i opadów także blacharka nie ma łatwo w tym czasie. Znacznie szybciej w tego typu warunkach postępuje korozja, zwłaszcza jeżeli na drogach będą się znajdować używane przez służby drogowe środki chemiczne.

Myjnia samochodowa
Author: EveryCarListed P
Source: http://www.flickr.com
Wiosną i latem karoseria też nie ma łatwego życia, promienie słoneczne będą powodować matowienie lakieru, a ptasie odchody i owady mogą w dużym stopniu uszkodzić powłokę.

Podoba Ci się ten tekst? Zatem odsyłam do tego serwisu (https://magazynauto.pl/porady/paliwa-zima-rozwiewamy-10-najczesciej-pojawiajacych-sie-watpliwosci-dotyczacych-oleju-napedowego-benzyny-i-lpg,aid,2680) - tam odnajdziesz interesujące informacje, które są omówieniem prezentowanego zagadnienia.

Dlatego też kierowca, który długo będzie się chciał cieszyć ładnym wyglądem swojego samochodu powinien regularnie o niego dbać - doczytaj Shine4Car. Duża część pielęgnacyjnych czynności nie powinna być bardzo kosztowna ani nie zabiera dużo czasu, a jeżeli się będzie o nich pamiętać, to karoseria przez długie lata będzie w bardzo dobrej formie. Ogromnie ważne przy tym jest, żeby używać właściwe kosmetyki samochodowe, które nie będą zawierać żadnych niebezpiecznych dla lakieru związków, tu trzeba być bardzo ostrożnym żeby jeszcze nie pogorszyć sytuacji.

Podstawą przy pielęgnacji pojazdu są dobre szampony. Wybór ich jest całkiem spory, część z nich służy tylko do mycia, inne z kolei mają również trochę wosku, jaki jeszcze chroni lakier przed mechanicznymi czynnikami. W sklepach jest również pewna ilość szamponów do zadań specjalnych, stosuje się je w sytuacjach, gdy zabrudzenia będą rzeczywiście poważne, na przykład do mycia asfaltu.


Myjnia samochodowa
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
Spora część właścicieli woli jednak osobno wyczyścić samochód, a następnie pokryć go woskiem - do tego również służą specjalne preparaty, przykładowo woski płynne lub tradycyjne. Bardzo istotnym sprzętem, przez wielu nieco lekceważonym, jest miękka gąbka do mycia, jeżeli będzie ona zbyt ostra to może być przyczyną porysowanie powierzchni lakieru.

Zajmując się całościowo karoserią pamiętać też trzeba, preparat do czyszczenia felg z pewnością przywróci blask i odpowiedni wygląd nawet bardzo zniszczonym felgom. Najbardziej istotne jest, żeby o pielęgnacji samochodu pamiętać nie dwa razy na rok przed świętami, ale regularnie, wtedy trochę dłużej zachowa on dobry wygląd.