You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Kiedy bank nie może udzielić nam pożyczki - inne sposoby na pozyskanie pieniędzy

on Mar 30, 2023
Żyjemy w czasach w których nadzwyczaj ważne jest to co posiadamy. Niestety, częstokroć ludzie oceniają nas poprzez to co posiadamy. Liczy się godziwy pojazd, nowoczesny aparat telefoniczny bądź całkiem nowe meble co jakiś czas. To wszystko niestety kosztuje, lecz nie zawsze jesteśmy w stanie dać radę sobie z takimi wymaganiami z prywatnej kieszeni.

Pieniądze z pożyczki
Author: Vsevolod Knyazev
Source: http://www.flickr.com
Nowiutkie meble nabywamy przeto na kredyt. Często po jakimś czasie wydarza się coś nieoczekiwanego więc bierzemy kolejny kredyt. W końcu zachodzi niekorzystne zjawisko tak zwanej spirali kredytowej. Zjawisko to polega na tym, że przy pewnym poziomie zadłużenia ażeby je spłacić zaciągamy następne pożyczki.

Podobne działanie jest niebezpieczne, bowiem może doprowadzić do niewypłacalności, z tej przyczyny banki przed udzieleniem kolejnego kredytu między innymi mogą sprawdzić wiarygodność kredytową klientów w tzw. Banku Informacji Kredytowych, instytucji która to gromadzi informacje na temat udzielonych kredytów oraz ich spłacie. Gdy raty naszych poprzednich kredytów zostały spłacane we właściwym czasie, nie musimy się obawiać o udzielenie następnego kredytu. Dużo gorzej jest, gdy z jakichkolwiek powodów zwlekaliśmy ze spłatą, w takim przypadku może się przydarzyć że nowego kredytu w banku nie dostaniemy.

Nie jest to jednak jedyna możliwość zdobycia środków pieniężnych. Można to uczynić z pominięciem banków, starczy napisać w przeglądarkę sformułowanie: pożyczki (zobacz pożyczka pod zastaw nieruchomości bez bik), a znajdziemy wiele przedsiębiorstw które pożyczą nam sumę o którą nam chodzi.


Jednak musimy bardzo dogłębnie rozważyć taką decyzję, gdyż najczęściej pożyczki (zobacz prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania) jest dość wysoko oprocentowana, zaś gra toczy się nierzadko o dobrobyt jaki udało nam się zebrać najczęściej przez wyrzeczenia. Jeżeli w grę wchodzi prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw.html) koszta jakie poniesiemy, a najlepiej przed parafowaniem umowy zapytać prawnika oraz sprawdzić przedsiębiorstwo w KNF.

Instytucja ta bada działalność przedsiębiorstw na rynku finansowym pod względem przekroczeń prawa bankowego jak też finansowego, publikuje rejestr firm podejrzanych o złamanie jak też skazanych wyrokiem sądu za złamanie prawa na swojej witrynie internetowej.