You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Które studia dają zatrudnienie?

on Feb 18, 2015
Absolwenci, studia
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Egzystujemy skupiając się na codzienności, myślimy o chwilowych potrzebach i koncentrujemy się głównie na materialnym dobrobycie, nierzadko nie dbając prawie wcale o rozwój intelektualny i duchowy. To tworzy zwykle podziały pomiędzy ludźmi nastawionymi na różniące się między sobą profile zawodowe i w następstwie zamiast tworzyć coś wspólnie, próbujemy się dowartościować cudzym kosztem. Już więc samo postanowienie, poziomie decyzji odnoście profilu humanistycznego lub ścisłego, będzie wymagało od nas dużej rozwagi. Nie możemy jednak zapominać również o swoich marzeniach i zainteresowaniach.

Większość szkół wyższych daje swoim studentom możliwość odbycia różnorodnych kursów, dodatkowo rozszerzających ich zdolności i szanse na rynku pracy. W rzeczywistości to one muszą być priorytetem i determinować nasze decyzje. W ciężkiej sytuacji na rynku pracy trzeba jednak brać pod uwagę jeszcze inne czynniki. Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, co nas najmocniej fascynuje.

Nie bójmy się wypisać rzeczy, które na pierwszy rzut oka nie będą się wiązały z pracą, ale przykładowo z wakacjami. Pragnienie związane z podróżami po świecie mogą być do zrealizowania właściwie w prawie każdym zawodzie, jeśli tylko stosownie wcześniej będziemy parli w tę stronę. Na pewno świetnym wyborem w takiej sytuacji są studia turystyczne, albo hotelarskie. Nie ulega wątpliwości, iż osoba, która chce studiować informatykę powinna się przygotować na przedmioty ścisłe, znaczy to, że jeżeli przyszły student nie lubi liczb, a z matematyki w szkole był kiepski, to nie powinien myśleć że poradzi sobie na tym kierunku.

Nie warto także podążać za modami. Czasami jest tak, że pojawia się na konkretny kierunek studiów, choć istnieje już bardzo długo, pojawia się po prostu w medialnej rzeczywistości. Niestety turystyka studia to kierunek nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o wspomnianym profilu, musi wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży.

Musi również cechować się kreatywnością oraz świetną organizacją pracy. W tym przypadku, bardzo ważnymi zdolnościami są komunikatywność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji , a także predyspozycje lingwistyczne. Wybór takiego kierunku jest ściśle związany z wyjazdami, ponadto daje możliwość szukania zawodu w regionach aktywnych turystycznie, dzięki czemu będziemy mogli połączyć przyjemnego z pożytecznym. Studia hotelarstwo ponadto uwzględniają obecną sytuację na rynku pracy, nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą, gdzie rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników tego sektora.