You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Lean manufacturing szkolenia radują się dużo znaczniejszym powodzeniem

on Feb 14, 2015
szkolenie ISo
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Zarządzanie jakością polega na optymalizacji procesów w firmie w taki sposób, żeby połączyć wysoką jakość z ograniczeniem wydatków. Wiąże się to z ciągłym udoskonalaniem procesów produkcyjnych, motywowaniem pracowników i szeregiem innych czynników mających wpływ na jakość produkcji w przedsiębiorstwie. W małej firmie wystarczy sprawny menadżer, który zna realia rynku i jest kreatywny. O ile wymagania te może spełnić wiele osób, o tyle znalezienie menadżera odpowiedniego do zarządzania jakością w dużej korporacji jest ogromnym wyzwaniem. Nie jest bowiem możliwe skuteczne nadzorowanie wszystkich procesów we wszystkich oddziałach firmy.

W takich okolicznościach najlepiej sprawdzają się metody... statystyczne.
szkolenie biznesowe
Author: Trentino as a Lab
Source: http://www.flickr.com
Jak się bowiem okazuje, wszystkie czynniki powodujące obniżenie jakości w firmie, za wyjątkiem błędu ludzkiego da się skutecznie przewidzieć i wyeliminować.Specjaliści w dziedzinie zarządzania jakością opracowali system zarządzania jakości, polegający na metodach statystycznych. Nazywa się on six sigma i swoją nazwę bierze od wartości oznaczającej margines błędu – sigma. Wartość sigma odzwierciedla ilość dopuszczalnych błędów na miliard operacji, system six sigma (http://abk.pl/oferta/six-sigma/six-sigma-black-belt/) dąży do minimalizacji tego czynnika.

Menadżerowie dużych firm i korporacji przechodzą kilkutygodniowe szkolenie, które wytwarza u nich umiejętność statystycznego przewidywania przyczyn obniżenia jakości, oraz uczy ich eliminowania. Szkolenie to jest kilkustopniowe i każdorazowo kończy się zdobyciem przez osobę uczestniczącą odpowiedniego certyfikatu. Im lepiej funkcjonuje konkretna firma, tym więcej możemy zyskać na czasie jej produkcji, a materiały które będą przez nią wytwarzane będą wyróżniały się lepszą jakością. Zarządzanie jakością opiera się na optymalizacji działań w przedsiębiorstwie w taki sposób, żeby połączyć wysoką jakość z ograniczeniem wydatków. Związane jest to z ciągłym usprawnianiem procesów w produkcji, motywowaniem pracowników i zestawem pozostałych kwestii mających wpływ na poziom produkcji w przedsiębiorstwie.

W małej firmie przydatny będzie doświadczony menadżer, który zna realia rynku i jest kreatywny. O ile warunki te może spełnić wiele osób, o tyle odszukanie pracownika nadającego się do takiego zarządzania w wielkiej firmie jest trudnym zadaniem. Nie jest bowiem możliwe efektywne kontrolowanie wszelkich działań w każdym oddziale przedsiębiorstwa. W tego rodzaju okolicznościach najlepiej sprawdzają się sposoby... statystyczne.

Jak się bowiem okazuje, wszystkie czynniki wywołujące obniżenie jakości w firmie, za wyjątkiem błędu ludzkiego można skutecznie prognozować i wyeliminować. Kiedy interesuje nas lepsza jakość produktów opuszczających naszą linię produkcyjną, a do tego chcemy posiadać pewność, że wszystkie zakupy będą dostarczane na czas, to należy wyszukać w sieci informacji co mają szansę nam zapewnić szkolenia lean manufacturing. Szybko się okaże, że ewentualności jakie dzięki nim otrzymamy oraz wiedza, którą posiądziemy w czasie takiego szkolenia pozwolą nam prawidłowo kierować przedsiębiorstwem, tak aby koszty produkcji okazały się ograniczone do minimum, a równocześnie jakość usług przez nas proponowana będzie lepsza. Polecamy też Kiedy chcemy aby praca w naszym przedsiębiorstwie uległa polepszeniu oraz jednocześnie mamy nadzieję obserwować większe zaangażowanie ze strony podwładnych, to powinniśmy zastosować u siebie system Kaizen. Oparty jest on na pełnej filozofii, która łączy się z odpowiednim podejściem do życia, więc mamy szansę być przekonani, że praca będzie szybciej zrobiona, jakość jej wykonania będzie wyższa, a odpowiedni system nagród sprawi, że pracownicy będą czuli się wyróżnieni za swoją pracę.

Kiedy do tego jeszcze dołożymy zachowania biznesowe opierające się na systemie lean six sigma szkolenia, a więc na przewidywaniu odrzutów i dojściu do tego, że na milion okazji błąd zostanie robiony jedynie 3-4 razy, to możemy być pewni, że nasza firma będzie funkcjonowała prężnie oraz jednocześnie pewnie. Kiedy firma ma funkcjonować w odpowiedni sposób i gwarantować spore zyski, to na każdym etapie musimy poszukiwać rozwiązań, które dopomogą nam dojść do ideału. Jedynie wówczas będziemy mieli świadomość, że jakość przedmiotów się zwiększa, a czas potrzebny na ich wyprodukowanie ulega pomniejszeniu. Co więcej korzystając z wiedzy osób przeprowadzających kursy, posiadamy ewentualność skorzystać z rozwiązań o których samodzielnie byśmy nie pomyśleli.