You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Lektury czytane przez profesjonalnego lektora

on Sep 4, 2022
Czytanie książek to jedna z najogromniejszych przyjemności na świecie. Niestety, bardzo często nie mamy czasu, by przysiąść z papierową odmianą książki, bądź po prostu problem ze wzrokiem nie pozwala na pochłanianie wielu stronic na dzień. Na szczęście istnieją audiobooki. Audiobook Boży Bojownicy to publikacja czytana przez lektora, która z wydania papierowego została przeobrażona w kategorię dźwiękową. Jest parę przeróżnych rozmiarów owych nagrań, jak również sposobów na ich słuchanie.
książka i okulary
Author: Marko Polo
Source: http://www.flickr.com
Plusem audiobooka jest to, że można go słuchać podróżując samochodem, pociągiem, samolotem, odpoczywając na plaży, czy uprawiając jogging. Zapracowani Polacy, którym brakuje czasu na kanapową publikację, wyznaczają chłonny rynek dla audioliteratury. W europejskich księgarniach sekcje z pisarstwem audio zajmują coraz więcej pozycji.

Zazwyczaj książka, na bazie której powstaje audiobook jest przycięta o długie, nudne opisy i pozostaje wyłącznie to, co ważne dla dzisiejszego adresata. Dźwiękowego przekładu doczekało się dużo typów literackich. Nagrywane są wiersze, legendy, powieści obyczajowe, kryminały, fantasy, bądź życiorysy. Na naszym rynku gwałtownie zwiększyła się liczebność audiobooków. Niektóre odczytywane są przez sławnych aktorów, pozostałe przez kompetentnych lektorów, a słuchanie ich to wielka radość.
książka
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Wielką sławą cieszy się audiobook Boży Bojownicy. Jest to opowieść przygodowo historyczna o życiu młodego czarownika, medyka, rzezimieszka i uwodziciela. Wrażliwy i szlachetny główny bohater jest wielokrotnie ścigany, chwytany, zatrzymywany, wybawiany, obarczany zadaniami, nagradzany i cały czas zakochany.

Czy ten tekst uważasz za cenny? Jeżeli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej tutaj (http://www.sklepnumizmatyczny.pl/skup-monet-poznan/) - będące tu kwestie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Potrafi wykonać najbardziej trudną misję, umie wybrnąć z największych opałów, czy to dzięki własnemu rozumowi i umiejętnościom, czy też dzięki licznym towarzyszom. Jest to opowieść historyczna z detalami science fiction. Fabuła opowieści rozgrywa się w Czechach i na Śląsku. Akcja Bożych Wojowników (zarejestruj się) rozgrywa się w nadzwyczaj szybkim tempie. Historia wojny husycko-katolickiej zręcznie są wplecione w całościową akcję powieści, przez co nie traci ona na atrakcyjności, lecz staje się bardziej ciekawa, bogatsza.