You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Na jakie pieniądze może mieć nadzieję autor tłumaczenia ze słuchu, a na jakie pisemny?

on May 6, 2020
Dziś, gdy granice państwa stoją otworem i znaleźć pracę można w niemalże każdym państwie, może wydarzyć się sytuacja, że będziemy potrzebować translacji na polski język jakichś papierów.
Do tego okaże się potrzebna nam osoba, która znakomicie zna dany język.


Niezbędny nam będzie wówczas dobry tłumacz. Ponadto dowolna osoba, która płynnie mówi w innym języku, a do tego ma jeszcze inne umiejętności np. w zakresie księgowości, na pewno prędko znajdzie pracę. Może zarobić nawet 4000 złotych brutto miesięcznie. Żeby odnaleźć dobrą posadę, wcale nie potrzeba posiadać wykształcenia filologicznego. Zatrudniająca taką osobę korporacja samodzielnie sprawdza poziom języka. Dyplom z filologii mógłby wyłącznie pomóc w znalezieniu dobrej pracy za granicą, ale również w Polsce. Osoba, która ukończyła filologię może starać się o posadę lektora w szkole językowej. Szkoły takie, gdy zatrudniaja lektora, wymagają pokazania dyplomu ukończenia studiów filologicznych co najmniej licencjackich. Pensja lektora w szkole językowej może wynosic nawet 3700 na rękę. Ale nie wszyscy lektorzy zarabiają takie pieniądze. Takimi dochodami może pochwalić się co czwarty lektor. Dla abiturientów filologii posada w szkole językowej nie jest najbardziej dochodowa. O dużo bardziej kalkuluje się zaliczyć egzamin na tłumacza przysięgłego.


sen
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Posada dla tłumacza przysięgłego zawsze się znajdzie. Jest jej sporo zarówno w naszym kraju jak i za granicą. Tłumaczenie ze słuchu żąda ogromnego skupienia oraz znacznego zasobu słów. Tłumaczenie ustne to niezwykle skomplikowany proces, gdyż równocześnie trzeba słuchać, rozumieć oraz analizować tekst po to, żeby móc poprawnie odtworzyć go w danym języku.
kandydat na tłumacza przysięgłego musi umieć się koncentrować. Tłumacz pisemny nie zarabia tyle co tłumacz ustny. Może zarobić ok. 3000 zł w wypadku, kiedy tłumacz ustny zarabia ok. dwieście zł za godzinę.