You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Nauka języków obcych wydaje się być bardzo istotna - w szczególności angielskiego oraz niemieckiego

on Sep 10, 2020
Zdając sobie sprawę z tego, jak wygląda obecnie życie, powinniśmy zachęcać swe szkraby od najmłodszych lat do nauki języków obcych.


W obecnych czasach niełatwo jest otrzymać rozwijającą pracę bez znajomości języków obcych.
dokument
Author: Memorial Student Center Texas A&M University
Source: http://www.flickr.com


Umiejętność posługiwania się angielskim jest już tak normalna, że nie jest to już jakakolwiek karta przetargowa w staraniu się o fajną posadę. Zatem warto znać przynajmniej dwa języki obce. W naszej ojczyźnie prócz angielskiego niezwykle przydatny jest język niemiecki. Dlatego, że Niemcy to nasz największy partner eksportowy, to potrzebne są osoby, które są w stanie się z nimi porozumieć. Niemal w każdej płaszczyźnie - od spedycji po księgowość. Warto więc namawiać nasze szkraby do uczenia się języka niemieckiego. Każdy zdaje sobie przecież sprawę z tego, że języków obcych uczymy się najszybciej za młodu, kiedy mózg jest jeszcze niebywale chłonny. Zatem jeśli ciekawi nas język niemiecki dla dzieci, to warto zapisać je do jakiejś szkoły. Ale nie pierwszej lepszej, która będzie proponowała nudne zajęcia z gramatyki. Jeżeli nie chcemy zrazić naszej pociechy do nauki, to trzeba rozejrzeć się za taką szkołą, która będzie oferowała interesujące zajęcia dla najmłodszych. Warto, żeby stawiali oni na naukę dziecka przez zabawę. Wtedy nasz mały szkrab będzie chłonął język i nawet nie spostrzeże, kiedy zacznie rozumieć i mówić w nowym języku.
Należy inwestować w przyszłość naszych dzieci. Najważniejsza wydaje się na pewno znajomość języków obcych, ponieważ potrzebne są one prawie zawsze, jeżeli chce się dostać fajną pracę.