You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Nauka to wiedza, na dokształcanie się nigdy nie jest za późno. Nauka ułatwia życie, czyni nasze życie lepszym

on Sep 24, 2018
Wiedza to wartość, jaką powoli zdobywamy przez całe życie. Nie możemy bowiem wszystkiego poznać z dnia na dzień. Właściwie to nie jesteśmy w stanie pojąć wszystkiego, ponieważ jest to po prostu nierealne dla naszych zdolności poznawczych. Kiedyś żyli mędrcy, oni byli w stanie być specami w paru dziedzinach nauki. takim człowiekiem był Arystoteles czy Kartezjusz.

kursy
Author: phase6 News
Source: http://www.flickr.com
Jednocześnie, nauka nie była tak zaawansowana, definicje były stałe, świat nie był taki energiczny jak aktualnie. Aktualnie natomiast w jednej dziedzinie nauki posiadamy tak dużo odgałęzień, że trudno się wręcz rozeznać. Czy to więc oznacza, że nie warto się szkolić, gdyż wiedza ciągle ucieka i tak ciężko ją dogonić? Wiadomo, że nie! Dokształcać się powinniśmy stale, dokształcać jak tylko to realne.

To bardzo ważne na każdym etapie naszego życia. Kiedy jesteśmy dziećmi uczymy się poprzez zabawę i już wtedy potrafimy zauważyć, jak jest to dla nas ważne. Później w szkole jest bardzo różnie (poprzednia strona). Albo nie mamy problemów z nauką, albo idzie nam całkowicie przeciętnie, a być może sobie nie radzimy. Niekiedy jest tak, że ciężko jest nam się dostosować do trybu nauki w szkole, nie zawsze sobie radzimy z narzuconymi przedmiotami, gdyż przecież nie każdy musi być perfekcyjny i to z języka polskiego, i z matematyki, i z geografii.

podczas szkolenia
Author: BCcampus_News
Source: http://www.flickr.com
Całe szczęście, kiedy kończymy szkołę możemy już wybrać swoją drogę edukacji. Najczęściej dopasowujemy konkretny kierunek edukacji do tego, czym się interesujemy, lub czym pragniemy się zajmować. To najkorzystniejszy sposób, aby rozwijać się w określonej dziedzinie, w tej, co nas interesuje i takiej w ramach, jakiej będziemy kiedyś najlepsi. Wiele osób wybiera się na studia, inni robią podyplomówki lub szkoły, gdzie nie jest niezbędna matura.

Bardzo jest zachęcająca propozycja szkół, w których nie jesteśmy zmuszeni płacić (przykładowo, szkoła bez opłat Wrocław) lub szkoła dla dorosłych Wrocław, gdzie z powodzeniem mogą się uczyć osoby dorosłe - darmowe kursy. W wielu miastach zobaczymy takie szkoły, nie tylko w dużych ośrodkach miejskich. Poziom uczenia w takich szkołach jest solidny, więc warto spróbować, bo na naukę nigdy nie jest za późno. Zamiast tracić czas na rozmyślanie, co robić w życiu, lepiej zapisać się na interesujący kurs, a czas ten będzie dobrze spożytkowany.