You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Nie wiesz który kierunek studiów wybrać? Zobacz turystykę i rekreację!

on Feb 25, 2015
Studenci
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Nauka na Turystyka i rekreacja to połączenie umiejętności teoretycznych i praktycznych dotyczących dużej ilości innych dziedzin, np. nauka o środowisku, o kulturze, humanistyka, ekonomia i prawo. Najlepszym kandydatem na wspomniane studia jest osoba, interesująca się tą dziedziną, oraz podróżami, aktywnością fizyczną i sposobami spędzania wolnego czasu.

Uczelnie wyższe, udostępniające w ofercie wspomniany kierunek, umożliwiają nabycie informacji o prawidłowościach odnoszących się do tej dziedziny oraz metodach ich kształtowania. Żacy uczą się projektowania oferty turystycznej dla zróżnicowanych grup odbiorców, komunikowania się i nawiązywania kontaktów oraz używania najnowszych środków przetwarzania i przekazu informacji. W programie studiów Turystyka i rekreacja, umieszczone są również kursy, dzięki którym słuchacz nabywa umiejętności w dziedzinie marketingu wydarzeń turystycznych.

Oprócz tradycyjnych zajęć dydaktycznych maja miejsce również obozy letnie i zimowe oraz zajęcia terenowe. Często obowiązkowa jest nauka dwóch języków obcych.
książka
Source: www.morguefile.com
Studia turystyka i rekreacja daje szerokie możliwości na rynku pracy oraz mnóstwo ścieżek kariery.

Student opisywanego kierunku ma szeroki wybór branż, z jakimi ma możliwość związać swoją ścieżkę zawodową , a także wiele stanowisk, które może objąć. Po ukończeniu nauki, absolwent ma możliwość rozpoczęcia pracy w wydawnictwie przygotowującym informatory turystyczne, biurze podróży, jako osoba zarządzająca w pensjonacie, czy pilot wycieczek. Często można spotkać taką sytuację, kiedy osoby decyzyjne z firmy decyduje się na wspieranie rozwoju naukowego kandydata do pracy albo stałego pracownika na stanowisku informatyka. Wtedy studia informatyka realizowane są jednocześnie z pracą, co daje podwójną korzyść – stały etat, a więc zarabianie należytych pieniędzy i umiejętności poparte właściwym dyplomem w przyszłości. Zwracając uwagę na szkoły wyższe w Polsce naprawdę jest się czym pochwalić, a liczba chętnych na studia rośnie w imponującym stopniu z roku na rok.