You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Nowoczesny system ERP, to skuteczne zarządzanie produkcją

on Feb 22, 2015
komputery
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Komputery we współczesnej firmie mają bardzo ważne zadania. Wspierają zarówno niższego szczebla zatrudnionych, jak i szefostwo i doradców. Niosą pomoc na każdym szczeblu przedsiębiorstwa – potrzebuje ich zarówno zarządzanie produkcją, jak i łańcuch dostaw. Jednakże komputer to tylko strata miejsca, kiedy nie zainstalowano na nim użytecznych aplikacji.

W Polsce od niedawna jest oferowane niebywale nowoczesne i proste w obsłudze oprogramowanie do zarządzania. O czym mowa?
ocena pracownicza
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Z początku zajmiemy się drobiazgowym wyjaśnieniem danego pojęcia. A więc ocena pracownicza jest to pewne konkretne narzędzie, jakie jest przeznaczone do zarządzania zasobami ludzkimi w firmach lub przedsiębiorstwach. Pozwala ona na obserwowanie, badanie oraz kontrolowanie pracy osób, jakie są zatrudnione w danym przedsiębiorstwie, firmie lub też instytucji.

Ocena pracownicza monitoruje między innymi takie istotne zakresy, jak skuteczność zatrudnionych osób czy też zgodności z przyjętymi standardami firmy. Jest to system akcji do których używa się technologii informacyjnych. To połączenie wielu dyscyplin: działanie HR-owe i procesu z zakresu informatyki. Wytwarza to nowe procedury i metody, które są zintegrowane w ramach organizacyjnego software'u.

System taki pozwala na stworzenie logicznych baz danych z pojedynczych informacji. Najlepszym software firm jest oczywiście zaawansowany system ERP. Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa, bo w ten sposób czyta się w naszym języku ten skrót, to duży system aplikacji, który wspomaga wszystkie elementy pracy biznesu. Oznacza to, że przestaje istnieć przymus wdrażania osobnych usług informatycznych dla promocji, innych dla HR i jeszcze innych dla księgowości.

ERP daje wiele w jednym, bez obaw, że spowoduje to nieporządek. Należy zaznaczyć, że rozwiązanie jest niezwykle uniwersalne, czyli że nadaje się do każdego typu firmy. Ocena pracownicza pełni pewne funkcje, obecnie możemy ich przytoczyć pięć - http://www.unit4teta.pl/o-polityce-personalnej/motywowanie-i-angazowanie-pracownikow. Pierwszą z nich jest funkcja informacyjna, zwykle zwana ewaluacyjną; drugą funkcja motywacyjna, trzecią funkcja rozwojowa, czwartą funkcja edukacyjna oraz piątą - decyzyjna. Taka ocena pracowników przeważnie zaprezentowana jest w formie formularza, jaki zawiera rzeczowe kategorie wspólnie z przydzielanym stopniem, który formułuje w jakim stopniu dany pracownik spełnia ustalone standardy w ramach pewnych kategorii.