You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Opcje szkoleń na znakomitym poziomie

on Feb 23, 2015
Szkolenie menedżerów
Author: Felix Padrosa Photography
Source: http://www.flickr.com
Zarządzanie jakością polega na optymalizacji procesów w firmie w taki sposób, żeby połączyć wysoką jakość z ograniczeniem wydatków. Wiąże się to z ciągłym udoskonalaniem procesów produkcyjnych, motywowaniem pracowników i szeregiem innych czynników mających wpływ na jakość produkcji w przedsiębiorstwie. W małej firmie wystarczy sprawny menadżer, który zna realia rynku i jest kreatywny. O ile wymagania te może spełnić wiele osób, o tyle znalezienie menadżera odpowiedniego do zarządzania jakością w dużej korporacji jest ogromnym wyzwaniem. Nie jest bowiem możliwe skuteczne nadzorowanie wszystkich procesów we wszystkich oddziałach firmy. W takich okolicznościach najlepiej sprawdzają się metody...

statystyczne.
szkolenie biznesowe
Author: Trentino as a Lab
Source: http://www.flickr.com
Jak się bowiem okazuje, wszystkie czynniki powodujące obniżenie jakości w firmie, za wyjątkiem błędu ludzkiego da się skutecznie przewidzieć i wyeliminować.Specjaliści w dziedzinie zarządzania jakością opracowali system zarządzania jakości, polegający na metodach statystycznych. Nazywa się on six sigma i swoją nazwę bierze od wartości oznaczającej margines błędu – sigma. Wartość sigma odzwierciedla ilość dopuszczalnych błędów na miliard operacji, system six sigma (http://abk.pl/oferta/six-sigma/six-sigma-black-belt/) dąży do minimalizacji tego czynnika. Menadżerowie dużych firm i korporacji przechodzą kilkutygodniowe szkolenie, które wytwarza u nich umiejętność statystycznego przewidywania przyczyn obniżenia jakości, oraz uczy ich eliminowania. Szkolenie to jest kilkustopniowe i każdorazowo kończy się zdobyciem przez osobę uczestniczącą odpowiedniego certyfikatu.

Duża liczba pracodawców jest w stanie docenić możliwości, które niesie powoływanie specjalistycznych kursów zawodowych i szuka okazji, żeby dokształcić swój zespół. Warto bowiem mieć na uwadze, że szkolenie pracowników może okazać się opłacalną inwestycją,która z pewnością zwróci się firmie z nawiązką.
szkolenie
Author: Association of Online Publishers
Source: http://www.flickr.com
Jedną ze skuteczniejszych metod zarządzania firmą jest tzw. Lean Management, którego istotą jest ograniczanie niektórych funkcji realizowanych tradycyjnie w dużych przedsiębiorstwach oraz usuwanie wszelkich czynników, które zmniejszają jakość oferowanych usług. Jest to technika z sukcesami stosowana w amerykańskich koncernach przemysłu samochodowego, przykładowo General Motors czy też fabrykach silników odrzutowych. Drogą do sukcesu dzięki zastosowaniu techniki Lean jest zarządzanie bez marnotrawstwa, czyli działalności, która wymaga pracy, lecz nie tworzy wartości.

W myśl tej zasady chodzi o to, aby maksymalnie uprościć procedury zarządzania i funkcjonowanie danej organizacji - http://abk.pl/oferta/six-sigma/six-sigma-green-belt/. Zarządzanie jakością polega na planowaniu procesów w firmie tak, żeby połączyć jak najlepszą jakość z ograniczeniem wydatków. Związane jest to z ciągłym usprawnianiem procesów w produkcji, motywowaniem zatrudnionych ludzi i szeregiem innych czynników mających wpływ na jakość produkcji w firmie. W małej firmie przydatny będzie profesjonalny menadżer, który jest obeznany z rynkiem i jest kreatywny. O ile warunki te może spełnić wiele osób, o tyle odszukanie specjalisty nadającego się do takiego zarządzania w wielkiej firmie jest trudnym zadaniem. Nie jest bowiem możliwe skuteczne kontrolowanie wszystkich procesów w każdym oddziale przedsiębiorstwa.

W tego rodzaju sytuacjach świetnie sprawdzają się sposoby... statystyczne. Jak się bowiem okazuje, różnorodne czynniki powodujące obniżenie jakości w firmie, za wyjątkiem błędu ludzkiego można efektywnie przewidzieć i usunąć. Warto wiedzie, że wprowadzenie tej koncepcji jest korzystne, jak zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa, poprzez zredukowanie kosztów , jak również skrócenie czasu podejmowania kluczowych decyzji. Jeśli metoda jest wdrożona właściwie, wówczas można również liczyć na zwiększenie poczucia zadowolenia pracowników, głównie dzięki przemyślanej komunikacji między kierownikiem a podwładnym. Pracownik, który jest silnie zmotywowany, będzie się identyfikował z sukcesami całej firmy. Polecamy http://abk.pl/oferta/six-sigma/six-sigma-black-belt/ Trzeba pamiętać, że szkolenie może się stać inwestycją w przyszłość i firmy i samego siebie. Toteż na tego typu kursy mogą decydować się nie tylko pracodawcy, ale również i pracownicy, którzy chcą być atrakcyjni na rynku pracy lub w oczach obecnego przełożonego. Szkolenie jest ważnym krokiem w kierunku budowania kariery i sukcesu zawodowego.