You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Podstawowe obowiązki pracodawców podczas zatrudniania pracowników, korzyści ze szkoleń BHP

on Dec 1, 2022
Przyjmując pracownika do pracy przedsiębiorca ma wobec niego szereg obowiązków. Jednym z nich jest wysłanie takiej osoby na wymagane szkolenie BHP, bez tego nie należy podejmować wykonywania obowiązków pracowniczych, zwłaszcza jeśli wykonywane by były na jakiś niebezpiecznych urządzeniach czy maszynach. Szczegółowo te sprawy ustala kodeks pracy, a za łamanie ich mogą grozić poważne kary.


bhp
Author: NASA Goddard Space Flight Center
Source: http://www.flickr.com
Jeśli w czasie kontroli wyjdą takie zaniedbania właściciel firmy może zostać ukarany za nieprzestrzeganie tych zasad, a jeszcze gorzej będzie wyglądała sytuacja, jeśli przytrafi się wypadek. W takim przypadku właściciel firmy będzie ponosił całkowitą odpowiedzialność za takie zdarzenie, a za to mogą grozić naprawdę poważne kary. Dlatego też w interesie każdego leży to, żeby jak najszybciej wysłać nowych pracowników na odpowiednie szkolenia, dzięki czemu nie tylko wypełni się formalności, lecz także takie osoby będą wiedziały, jak postępować na stanowisku pracy, jakiego rodzaju zagrożenia mogą czekać i jak działać jeśli się pojawi jakaś nieprzewidziana sytuacja.

Z reguły szkolenia bhp online organizowane są przez pracodawcę dla pewnej grupy pracowników (bhp online). Najwygodniej będzie to zrobić w czasie godzin pracy, zamawiając zwyczajnie szkoleniowca posiadającego odpowiednie uprawnienia.

Próbujesz wyszukać dodatkowe tego rodzaju informacje? Kliknij ten link - więcej zobaczysz w serwisie (http://www.szukasz-pracy.pl/pracownik-trzody-chlewnej/), który omawia zbliżone kwestie.

Czasami są to dwie różne osoby, które się zajmują odmiennymi obszarami, w takim przypadku po prostu szkolenie jest podzielone na dwa niezależne bloki. Zakres tego typu szkoleń jest obszerny, będzie się też zmieniał w zależności od tego, jaki rodzaj pracy będzie wykonywał pracownik.


Na przykład dla pracowników w biurze duży nacisk powinien być położony na ergonomię pracy przy komputerze i prawidłowe ustawienie swojego stanowiska, a operator maszyny górniczej raczej będzie potrzebował wiadomości na temat działania w zagrożeniach związanych z jej obsługą.w ofercie - odnośnik do serwisu -Na wszystkich szkoleniach porusza się również sprawy ochrony przeciwpożarowej i postępowania na wypadek pojawienia się ognia, a także podstawy pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach, które mogą się pojawić.