You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Poprawa efektywności pracy

on Mar 30, 2023
Bez pracy człowiek nie istnieje. Człowiek nie jest w pełni człowiekiem, jeśli nie sprawdzi się w pracy. Miarą człowieka jest jego zaangażowanie w wykonywaną pracę.
Te odczucia (ktoś może je nazwać frazesami) określają pewną część rzeczywistości, jakim jest praca i człowiek. Jeśli połączymy słowa: „człowiek” i „praca” to chcąc nie chcąc otrzymamy skrajne skojarzenia: od szczęśliwego, spełnionego obywatela po mało zadowolonego, zupełnie niezdolnego do szczęścia ze swojej pracy, pracownika. To czy lubimy czy raczej nie swoją pracę zależy od wielu czynników. Od czego konkretniej?

4results
Author: 4 Results
Source: http://www.4results.pl
Najbardziej racjonalny podział (który jednocześnie w żaden sposób nie wyczerpuje tematu), to model na którym znajduje się góra pieniędzy plus uśmiech, góra pieniędzy plus zmęczenie i niezadowolenie, mało pieniędzy plus uśmiech. O co w tym chodzi? Już wyjaśniam. W pierwszej sytuacji znajduje się człowiek, który dobrze zarabia, a ponadto lubi swoją pracę, dlatego też jest i kasa, i uśmiech, czyli uciecha z pracy.

kobiety w biurze
Source: flickr.com
W drugim przypadku omówiona jest praca, która również przynosi atrakcyjne dochody, lecz daje też zmęczenie i znużenie wykonywanym zajęciem. Po prostu, ktoś pracuje (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-czy-zwolnienie-lekarskie-od-psychiatry-zawsze-konczy-sie-kontrola-zus) dla pieniędzy, ale jednocześnie nie cierpi swojej pracy. Trzeci opis, to człowiek o normalnych, przeciętnych dochodach, ale dużym zadowoleniu z życia. Nieważne są pieniądze, duże one nie są, ale gwarantują spokojne życie, najistotniejsza jest praca, która jest jednocześnie pasją, to w niej nasz bohater się całkowicie realizuje.Istnieją jednocześnie systemy, które poprawiają wydajność pracy. Odnosi się do tego Total Productive Maintenance. Program ten realizowany jest na dwóch płaszczyznach. Jedną z nich jest człowiek, drugą maszyna. W skrócie ujmując konsulting TPM jest odpowiedzialny za powiększenie wydajności każdego pracownika dzięki zwiększeniu ich umiejętności oraz wiedzy. Pomaga to im także powiększyć własną odpowiedzialność. Wszystkie te czynniki wpływają na wzrost zadowolenia z pracy, bo pracownik odnajduje swoje miejsce, lepiej i efektywniej pracuje, a jednocześniejest bardziej samodzielny. Artykuł odnosi się do tekstu na stronie: