You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Pracowałeś za granicą? Sprawdź nasz artykuł - być może należy Ci się zwrot niesłusznie opłaconego za granicą podatku

on Feb 22, 2015
zwrot podatku
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Jeżeli Ty także pracujesz albo pracowałeś za granicą, wówczas zdecydowanie zainteresuje Cię ten artykuł. Okazuje się bowiem, że dużo ludzi płaci równocześnie podatki w Polsce i za granicą. Wynika to najczęściej z nieuregulowanych kwestii prawnych, jednak zawsze w takich wypadkach możesz ubiegać się o zwrot niepotrzebnie opłaconego podatku. Warto znać swoje prawa w tej kwestii, bowiem zwykle okazuje się, że chodzi o całkiem duże sumy.

Oczywiście taką sposobność mają też ziomkowie wracający z Irlandii. Jakim sposobem można z owego rozporządzenia skorzystać? Starania o zwrot podatku z Irlandii powinno się rozpocząć od wystąpienia Revenue o wystawienie zaświadczenia P21 - Balancing Statement, czyli rozrachunku skarbowego za uprzedni rok podatkowy (czytaj pod adresem http://www.pitax.pl/zwrot-podatku/. Starając się o zwrot nadpłaty za w bieżącym roku podatkowym trzeba wypisać PIT P pięćdziesiąt jaki da się pozyskać ze strony internetowej Revenue. Nade wszystko termin składania PIT-u przez internet jest taki sam, jak w przypadku bezpośredniej wizyty w Urzędzie Skarbowym.

Pominięcie terminów to groźba dostania kary, zatem dobrze jest zakreślić sobie tą ważną datę w kalendarzu. 30 kwietnia przed północą to ostatni moment na jego przesłanie, jednakże nie ociągajmy się z tym na ostatnią chwilę, tylko bez pośpiechu wypełnijmy formularz zawczasu. Co więcej, formularze internetowe wymagają wpisania takich samych danych, jak wnioski papierowe. Jakie wobec tego mają zalety? Nowe prawo, co obowiązuje w przypadku rozliczania pit za 2014, gwarantuje o wiele znakomite warunki.

Przekłada się to na znaczący wzrost zaciekawienia podatników tym, jakiego rodzaju opcje są obecnie do ich pełnej dyspozycji. Programy obsługujące rozliczanie podatków są coraz bardziej profesjonalne, co głośnym echem odbija się na rynku. Wielu
Pitax.pl/pity/
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
ekspertów pracuje nad tym, aby wypełnianie formularza było wciąż coraz prostsze. Co równie istotne, o zwrot podatku możesz ubiegać się tylko za lata podatkowe, które już się skończyły.

Wynika to po prostu ze specyfiki materii jaką są podatki - urząd skarbowy praktycznie każdego państwa musi mieć odpowiednią ilość czasu na to, żeby sprawdzić zeznanie podatkowe każdego podatnika - dopiero na tej podstawie dopuszczalne jest wykonanie zwrotu. Dowiedz się więcej: Pitax Warto także zaznaczyć, że sporo krajów niestety przewiduje dość skomplikowaną procedurę dotyczącą domagania się zwrotu podatku. Ma to zniechęcić tych, którzy niezbyt dobrze znają się na prawie do ubiegania się o swoje pieniądze. Kiedy zatem nie czujesz się zbyt mocny w takich sprawach, wtedy możesz zwrócić się po pomoc do bardziej doświadczonych osób. Na rynku działa sporo firm, które za niewysoką opłatą są w stanie uzyskać należne Ci pieniądze. To kategorycznie znakomite rozwiązanie także dla zabieganych osób.