You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Pracownik- świetna inwestycja

on Mar 12, 2015
Author: materiały prasowe
Z przykrością trzeba stwierdzić, że mnóstwo przedsiębiorców stosuje całkiem inną regułę, zatem i skutki są zupełnie inne. Jeśli nasz pracownik jest zalewany przez nas robotą, poniżany i w dodatku zarabia kiepską pensję, nic dziwnego, że obgaduje nas w towarzystwie i nie zależy mu na swojej pracy. Trudno się dziwić, że nie odczuwa więzi z firmą, w której spędza 8 godzin dziennie i w ogóle nie zależy mu na jej rozwoju. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla tego typu osób, które jeszcze nie posiadły doświadczenia zdają się być właśnie różnorodne szkolenia negocjacje handlowe.

Kursy dla handlowców organizowane aby polepszyć jakość sprzedaży nie tylko wśród młodych i niedoświadczonych osób, ale także pośród zawodowych handlowców, którzy chcą być cały czas coraz lepsi. Rynek szkoleniowy w dziedzinie szkoleń negocjacyjnych oferuje nam bardzo dużo rodzajów tego rodzaju warsztatów. O ile szkolenia sprzedażowe przeznaczone do młodych pracowników są potrzebne i nie budzą najmniejszych wątpliwości, to często ma miejsce, że na szkoleniach negocjacyjnych skierowanych dla doświadczonych handlowców, czyli tzw. starych wyjadaczy, poddaję się w wątpliwość takiego rodzaju spotkań.

Istotnym sposobem doskonalenia handlowców są różnorodne szkolenie zarządzanie czasem. Na szkoleniach przekazywana jest wiedza dotycząca np. sposobów manipulowania oraz wpływania na klientów. Ćwiczone są różnorodne sytuacje, które faktycznie mogą mieć miejsce w trakcie spotkania z klientem.

Pracownicy działu handlowego uczą się także schematów postępowania w przypadku sprzedaży face to face, rozmowy przez telefon czy tez targów (oferta futureskills). Nic bardziej mylnego. Szkolenia sprzedażowe dla handlowców, którzy mają już spore doświadczenie w negocjacjach handlowych są wyjątkowo potrzebne chociażby po to, żeby utrzymać standard i jakość umiejętności sprzedażowych na potrzebnym poziomie. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że w chwili obecnej na rynku szkoleniowym znajdziemy bardzo dużo trenerów, z których każdy ma nieco inną technikę oraz kładzie nacisk na odmienne aspekty negocjacji.

Dobry trener ponadto bez wątpienia ma tego świadomość. Porządnie zrealizowane szkolenia z negocjacji handlowych to również takie warsztaty, na których osoba prowadząca ma pełną świadomość, dla jakiego rodzaju handlowców się przygotowuje (dowiedz się więcej o szkoleniach z negocjacji handlowych). Poza szkoleniami stricte sprzedażowymi sprzedawcy są szkoleni także z umiejętności, które pozwalają im przyspieszyć oraz zoptymalizować czas pracy. Tutaj możemy wymienić m.in szkolenia motywacyjne, szkolenia zarządzania czasem czy też zachowania się w trudnych sytuacjach.

Realizując szkolenia dla zawodowców, którzy nie tylko mają potężne doświadczenia, ale również uczestniczyli już w wielu takiego rodzaju szkoleń i należy do takiego warsztatu bardzo dobrze się przygotować. Trener musi mieć świadomość, że w trakcie spotkania powinien przedstawić nowy punkt widzenia, skoncentrować się na doświadczeniach ludzi biorących udział w spotkaniu i spróbować wyciągnąć wnioski na podstawie indywidualnych doświadczeń każdego z uczestników. Dobry szkoleniowiec zawsze ma ukrytego asa w rękawie i wie, jak zaciekawić osoby przychodzące na szkolenie, nawet jeżeli są to profesjonaliści, dla których uczestnictwo w tego typu warsztatach jest chlebem powszednim.