You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Problemy z zajściem w ciążę a medycyna

on Feb 15, 2015
Klinika leczenia niepłodności
Source: www.gyncentrum.pl
Nie od teraz wiadomo, że każda ciąża musi przebiegać pod profesjonalnym okiem lekarza. Obecne możliwości są nieograniczone i zdecydowanie warto stawiać na cenionego i niesamowicie doświadczonego specjalistę. Wybór dostępnych obecnie możliwości jest bardzo szeroki. Nieinwazyjne testy w ciąży to w szczególności badania prenatalne, które mogą być zarówno proste, jak i złożone. Badania płodu przeprowadzone w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego mogą się okazać niezwykle pomocne. Całe działanie zaczyna się od pełnych badań.

Przede wszystkim wykonuje się badanie nasienia mężczyzny. Zaczyna się od tego, gdyż badanie kobiety jest bardziej inwazyjne. Sprawdza się ilość plemników, ich ruchliwość i inne parametry. Niewielka liczba plemników nie oznacza bezpłodności. naturalnie, są wówczas problemy z zajściem w ciążę, ale przy obecnym postępie medycyny nie jest ono nierealne. Zatem nawet kiepskie wyniki takiego badania nie powinny podłamywać.

To szybciej wskazówka do dalszego postępowania. Po początkowych badaniach klinika leczenia niepłodności prawdopodobnie zaleci wizytę u specjalisty endokrynologa. Ten lekarz pozwoli wykluczyć zaburzenia hormonalne, które bardzo często są przyczyną kłopotów z zajściem w ciążę. Warto skorzystać z internetu i poszukać najlepszego specjalisty. Należy wpisać w wyszukiwarkę hasło, dla przykładu - „endokrynolog Katowice” i otrzymamy długą listę lekarzy. Warto przed spotkaniem poczytać opinie o nich, by nie narazić się na wizytę u człowieka, który potraktuje nas przedmiotowo.

Aktualnie niezwykle ważne jest zrobienie testu, jakim są badania prenatalne, niesamowicie rekomendowane są kobietom po 35. roku życia rodzącym pierwszy raz. Przeprowadzanie takich badań jest zupełnie nieinwazyjne i w pełni bezpieczne dla rozwoju płodu. Wykrywają również wady wrodzone, takie jak zespół Downa czy wady cewy nerwowej. Możliwości są duże, choć zdarzają się też przeciwnicy tego rodzaju testów. Wskazane jest wykonanie takich badań również paniom, które od 2 do 5 lat wstecz nie rodziły.

Kiedy już dowiemy się na czym polega nasz problem może okazać się, że rozwiązaniem jest zapłodnienie in vitro. Musimy szczególnie uważać przy wyborze kliniki. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę chociażby „in vitro Opole” znajdziemy ogromną listę lekarzy parających się sztucznym zapłodnieniem. Nie łapmy jednak pierwszego z brzegu. Zapytajmy znajomych, sprawdźmy oceny lekarza i kliniki w internecie. Metoda in vitro jest droga, zatem musimy mieć gwarancję, że trafimy w ręce najwyższej klasy lekarza (kliknij po więcej). Wybór klinik, w których możemy wykonać te zabiegi, jest ogromny. Istnieje również wielu lekarzy, którzy nam w tym dopomogą. Poczytanie pod hasłem in vitro kraków lub znalezienie doktora pod hasłem endokrynolog katowice, powinno dać oczekiwane wyniki.