You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Proces rejestrowania znaku towarowego, a zatem jak zastrzec nazwę naszego przedsiębiorstwa albo inny symbol

on Jan 26, 2023
Ochrona znaku towarowego to znacząca sprawa dla każdej firmy działającej na rynku. Rejestracja ma nade wszystko na celu zwalczanie nieuczciwej konkurencji, która mogłaby używać naszego symbolu i zabierać nam klientów, zaciekawionych określonymi usługami albo wyrobami. Jak przebiega procedura rejestracji?
W pierwszym kroku trzeba rozważyć, jaką formę ma przyjąć nasz znak. Może być to bowiem nie wyłącznie symbol graficzny czy słowo, ale także utwór muzyczny.

Po wyborze określonej formy należy dokładnie sformułować spis produktów lub usług, które mają być nim określane (). To nad wyraz istotne, gdyż razem ze złożeniem wniosku w Urzędzie Patentowym, nie można już wprowadzać żadnych zmian. Lista jest zamknięta, z tego względu każdy powinien się dogłębnie zastanowić nad kierunkiem rozwoju własnej firmy oraz wyrobami albo usługami, jakie w przyszłości planujemy oferować. Jeśli nie radzimy sobie właściwie z tym tematem, pomoże nam rzecznik patentowy Kraków.

Warto jest skorzystać z jego usług, gdyż świetnie zna się na każdym problemie co do prawa patentowego oraz może nam podpowiedzieć należyte wyjścia.polecam cross 80 cross 80Formularz można ściągnąć ze strony internetowej Urzędu, a po jego uzupełnieniu przez nas albo przez wspomnianego wyżej pełnomocnika, należy dostarczyć go do urzędu. Gdy wybierzemy pomoc rzecznika, możemy z miejsca skorzystać z kompetentnej oceny naszego znaku. Rzecznik sprawdzi zdolność rejestracyjną danego symbolu, co pozwoli nam oszczędzić pieniądze oraz czas, jaki stracilibyśmy ubiegając się o ochronę znaku.Wraz ze złożeniem wniosku bowiem potrzebne jest uiszczenie specjalnej opłaty, bez jakiej dokumenty nie będą rozpatrywane. Potem urząd skrupulatnie kontroluje znak zgłoszony przez zainteresowaną osobę, a przede wszystkim zdolność do odróżniania dzięki niemu nadmienionych we wniosku wyrobów oraz nienaruszanie przez niego praw osób trzecich. Niniejsze działania mogą trwać nawet do 16 miesięcy, a jeśli Urząd przychyli się do ochrony, niezbędne będzie jeszcze wniesienie opłaty rejestracyjnej oraz opłaty za opublikowanie znaku.
Zastrzeżony znak towarowy () ochrania nas, tak jak na wstępnie powiedziano, w pierwszej kolejności przed działaniem nieuczciwej konkurencji, zatem warto jest jak najwcześniej rozpocząć procedury.