You are here

Proste oraz przyjemne fakturowanie

on Sep 24, 2018
Pomoc ekspertów przy fakturowaniu nie zawsze musi być nieodzowna, bo przygotowywane dzisiaj programy mogą bardzo pomóc w takim procesie. Zmienne często procedury są jednak w sposób bieżący zamieszczane w przygotowywanych specjalnie dla przedsiębiorców kompendiach.
automatyzacja-faktur.pl
Author: Joseph Nicolia
Source: http://www.flickr.com
Doskonale przygotowane fakturowanie MOSS to specjalna procedura, co została stworzona dla przedsiębiorców świadczących przykładowo usługi elektroniczne, takie jak SaaS, czy też telekomunikacyjne. Do nich zaliczają się również te osoby, których działalność polega na świadczeniu usług nadawczych oraz ci działający na rzecz zagranicznych odbiorców finalnych, to znaczy konsumentów. Skrót MOSS pochodzi od angielskiego określenia mini one stop shop. Konieczne w przypadku tego rodzaju fakturowania jest to, aby dokładnie sprawdzić nabywcę – m.in. z jakiego kraju pochodzi.

Specjalna umowa franczyzowa a pomoc w jej ustalaniu

Umowa franczyzowa określa system sprzedaży towarów, usług i nowych technologii. System ten jest oparty na nieprzerwanej współpracy z oddzielnymi przedsiębiorstwami. Wśród wymogów takiej umowy zawiera się także stały przepływ know-how od franczyzodawcy do franczyzobiorcy. Umowa ta określana jest jako nienazwana, co ma swoje odbicie we wszystkich kryteriach prawnych.Najistotniejsza zasada franczyzy bazuje na tym, że franczyzodawca jest w obowiązku dać franczyzobiorcy prawo i wyznacza obowiązek prowadzenia osobnej działalności, lecz w zgodzie z własnym pomysłem. Użyteczną pomoc z tego zakresu możemy znaleźć w sieci, na specjalnie w tym celu przygotowanych stronach internetowych. http://cenabiznesu.pl/-fakturowanie-mini-one-stop-shop


Faktura bez vat wzór – poszukiwania szablonu

Faktura
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Osoby zaciekawione znalezieniem szablonu faktury nie muszą daleko szukać. W internecie jest dostępnych sporo wzorów, a np. wystarczy wpisać w wyszukiwarce następującą frazę: faktura bez vat wzór (dalsza część). Wówczas prędko wyświetlą nam się różne wyniki, na podstawie której wyszukamy dobry wzór dla użytku własnego. Są one darmowe, dlatego można z nich bez skrępowania korzystać.