You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Przepisy dotyczące BHP, a więc co jest istotne w zakładzie pracy

on Dec 30, 2021
Postępując w zgodzie z kodeksem pracy każdy pracownik, ale też pracodawca musi przestrzegać przepisów , które dotyczą bezpieczeństwa i tego, by praca przebiegała w określonych warunkach.

praca na wysokości
Author: André Hofmeister
Source: http://www.flickr.com
Wybrana osoba, która jest zatrudniona na danym stanowisku pracy musi znać przepisy ,które dotyczą bezpieczeństwa i higieny pracy na tym stanowisku. Kodeks pracy zobowiązuje do przestrzegania tych przepisów wszystkich pracowników. Co więcej, nakłada on na osoby zatrudnione obowiązek uczestniczenia w szkoleniach dotyczących przepisów BHP. Natomiast pracodawcy muszą dopilnować, by pracownicy brali udział w tych właśnie kursach. Sporo firm jest w stanie zorganizować szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy we własnym zakresie.

Ale na rynku funkcjonują oczywiście firmy, które na zlecenie pracodawcy będą w stanie tego rodzaju szkolenie przeprowadzić. Pracodawcy z Warszawy szybko odnajdą tego rodzaju firmy, korzystając z pomocy sieci. Jak można to zrobić? Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wprowadzić frazę „BHP Warszawa”. Firm świadczących usługi BHP (kadry i płace Łódź) Warszawa które oferuje jest całkiem sporo, dzięki temu każdy pracodawca ma możliwość na znalezienie oferty naprawdę przystępnej cenowo- sprawdź kompletną propozycję pod adresem.

Każdy pracodawca powinien zapewnić wszystkim pracownikom takie warunki pracy, aby były one zgodne z zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy. Z drugiej jednak strony rolą pracodawcy jest również pilnowanie, by zatrudnieni przez niego ludzie tych przepisów przestrzegali, aby uczestniczyli w organizowanych szkoleniach oraz kursach z zakresu przepisów BHP. Organizowanie okresowych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest jest wręcz koniecznością.praca przy komputerze
Author: Libertic
Source: http://www.flickr.com
Zorganizowanie szkoleń leży także w interesie pracodawców, a wszyscy pracownicy muszą brać w nim udział. Każdy wypadek przy pracy, który był konsekwencją nieprzestrzegania lub nieznajomości przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy przez pracownika może mieć niemiłe konsekwencje i dla osoby zatrudnionej, i dla pracodawcy. Tak naprawdę postępując z kodeksem żaden pracownik nie może wykonywać swoich zawodowych obowiązków, jeśli pracodawca zapomniał przeszkolić go z aktualnych na konkretnym stanowisku przepisów BHP- Zapoznanie z tymi zasadami powinno w czasie pracy danego pracownika.