You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Ranking pomoże obrać lepsze rozwiązanie

on Feb 14, 2015
Monety, zagraniczna waluta
Author: OC Always
Source: http://www.flickr.com
Niechybnie wszyscy przedsiębiorcy są zainteresowani dysponowaniem linii kredytowej, karty kredytowej, również dyspozycji wykonywania bezpłatnych przelewów do Urzędu Skarbowego i ZUS. Trzeba powiedzieć, iż są to kluczowe role, które musi mieć każdy rachunek bankowy dla firm. Tymczasem w praktyce często wygląda to tak, że jeśli prowadzenie konta firmowego jest bezpłatne to można spodziewać się opłaty za pobrania z bankomatów, albo jeżeli są bezpłatne przelewy międzybankowe, trudniej jest o włością linię kredytową.

Właściciele firm jednoosobowych najpewniej będą w najwyższym stopniu zaciekawieni tym, ażeby rachunek firmowy wytwarzał jak najmniej wydatków. W związku z tym w centrum zainteresowania na pewno będą konta, których prowadzenie nic nie kosztuje i jeszcze z darmowymi wypłatami z bankomatów i gratisowymi przelewami.
Moneta
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Chociaż nie jest to być może nic specjalnego w przypadku kont prywatnych to konta firmowe kierują się nieco innymi zasadami i wobec tego nie wystarczy dotrzeć do pierwszego lepszego banku, żeby odnaleźć intratną propozycję.

Pierwszym błędem jest trzymanie wolnych środków na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych. Badania pokazują, że aż 17% Polaków umieszcza nadwyżki finansowe na kontach osobistych, a aż 58% badanych nie inwestuje ich w żaden sposób. ROR-y rzadko kiedy są oprocentowane, a jeśli już, to oferowana stopa procentowa jest bardzo niska.

Ten błąd kosztuje statystycznego Polaka około 5% posiadanych oszczędności rocznie. Dużo, patrzywszy na fakt, że uniknięcie tych strat jest bardzo proste: starczy lokować wolne środki na kontach oszczędnościowych lub wysoko oprocentowanych lokatach terminowych. Z kolei posiadacze dużych firm, względnie przedsiębiorstw działających z kontrahentami spoza państwa będą prawdopodobnie zainteresowani wszystkimi powyżej wyliczonymi cechami rachunków firmowych, ale również prowadzeniem kont w walutach obcych.

Na polskim rynku istnieje sporo propozycji rachunków firmowych oferowanych przez atrakcyjne i prestiżowe banki. Zobacz ofertę dobrych kont na stronie: http://www.wybierarka.pl/konto-firmowe/mbank/2343 W końcu nalezy wybrać konto. Należy pamiętać, że wybór rachunku firmowego nie jest poważnym zobowiązaniem, z którego trudno się wycofać.

Po wybraniu konta za jakiś czas należy sprawdzić, czy w międzyczasie na rynku znalazła się lepsza oferta konta dla firm. Jeżeli taka się pojawi należy z niej skorzystać.